Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Plicní ambulance

Plicní ambulance diagnostikuje a léčí pacienty s onemocněním plic, průdušek a pohrudnice. Provádí základní (spirometrie) i rozšířené (bodypletysmografie, difuse) funkční vyšetření dýchání, zobrazovací vyšetření (RTG, CT), instrumentální vyšetření (bronchoskopie), zátěžová vyšetření (spiroergometrie) a stanovuje hladinu kyslíku v krvi pro účely diferenciální diagnostiky interních chorob i pro účely sportovní medicíny. V ambulanci se vyšetřuje i alergický zánět v dýchacích cestách (FeNO), provádí se bronchomotorické testy a nově se vyšetřuje i síla dýchacích svalů a impulsní oscilometrie.

Dále plicní ambulance spolupracuje s ORL oddělením ve spánkové laboratoři.

V plicní ambulanci se provádí také vyšetření v rámci sportovní a preventivní medicíny.

pavilon B, 3. patro

tel.: 317 756 538

MUDr. prim. Michal Bláha, MUDr. Markéta Bláhová

 

Do ambulance je nutné se předem objednat.

Nepřítomnost v ambulancích zde

 

Ordinační hodiny

Po 07:00 – 14:00
Út 07:00 – 14:00
St 07:00 – 14:00
Čt 07:00 – 14:00
07:00 – 14:00

 

Program časného záchytu karcinomu plic

Nemocnice Rudolfa a Stefanie se od ledna 2022 podílí na novém preventivním programu pro kuřáky aneb Přijďte na prevenci! Podle zkušeností odborníků, zvláště lidé s rakovinou plic přicházejí k lékaři až ve stadiu, kdy je nádor pokročilý a je tedy obtížně léčitelný. Proto je důležitá prevence.

Pro koho je preventivní program určen? Pokud je vám 55 let a víc, kouříte dvacet let denně krabičku cigaret (nebo například déle méně cigaret za den), je na místě, abyste se v rámci tohoto programu dostavili na preventivní vyšetření. Cesta je jednoduchá, stačí oslovit svého praktického lékaře nebo se sami objednáte do plicní ambulance. Doporučení není potřeba. Nárok na toto vyšetření má každý člověk čtyřikrát za život a plně ho hradí zdravotní pojišťovny. Více  ZDE