Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Oddělení klinické biochemie

„Oddělení klinické biochemie poskytuje servis laboratorních vyšetření, která jsou důležitá pro stanovení diagnózy, sledování léčby, určení prognózy onemocnění a zhodnocení zdravotního stavu.“
Mgr. Libor Kubošek, PRIMÁŘ

Poznejte náš tým

Oddělení klinické biochemie kontakty

pavilon D, přízemí
okb@hospital-bn.cz

Laboratoř, pohotovost, výsledky317 756 222
Odběrový box - laboratoř Benešov, objednávání glykemické křivky317 756 273
Primář317 756 234
Vedoucí laborantka 317 756 283

Aktuálně

VYŠETŘUJEME PROTILÁTKY NA COVID-19:

V nemocnici vám v případě vašeho zájmu provedeme vyšetření protilátek na covid-19 přímo v naší laboratoři. Samotné vyšetření se provádí výhradně za přímou úhradu (zdravotní pojišťovny toto vyšetření neproplácejí). Žádanku na vyšetření si můžete vyzvednout v pokladně nemocnice (budova D, za vrátnicí) nebo stáhnout zde na webu. Nejprve zaplatíte částku dle zvolené varianty vyšetření, pak vám bude na odběrovém boxu oddělení biochemie v budově D odebrána krev.

Výsledek vyšetření se dozvíte osobně v laboratoři v nemocnici nebo také případně na poliklinice Malé nám. Benešov (v provozu bude od 12. 4. 2021, i v poliklinice vám odebereme vzorky na protilátky covid-19, platba zde pouze kartou).

Varianty vyšetření:

  1. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgG, cena 390 Kč: Test je vhodný pro získání informace o onemocnění prodělaném v minulosti nebo po očkování. Výsledek je schopen poskytnout informaci o vytvořených IgG protilátkách, které mohou mít ochranný účinek před budoucí infekcí.
  2. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgM, IgG, cena 750 Kč: Test je vhodný pro získání informace o podezření na probíhající nebo čerstvě odeznívající infekci a je doplňkem k PCR testu. Pokud pacient tvoří protilátky, je výsledek schopen poskytnout informaci o případném průběhu onemocnění.

Provozní doba na odběr vzorků je ve všední dny od 6:00 do 14:00 hod.

Na vyšetření se nemusíte objednávat.

Informace v laboratoři podáváme od 7:00 do 14:00 hod., prosíme, volejte pouze v tento čas. Děkujeme

Žádanka ke stažení zde:


Odběrový box (krve a moči a biologického materiálu pro praktické lékaře a specialisty) na poliklinice Benešov je od 10. 9. 2020 uzavřen do odvolání. Zájemci o odběr krve mohou navštívit odběrový box v nemocnici, ve Vlašimi, nebo Voticích.

Od pondělí 12. dubna 2021 se otevírá odběrový box (odběr krve, moči a biologického materiálu pro praktické lékaře a specialisty) na poliklinice, Malé nám. Benešov. Provozní doba je pondělí až pátek od 06:00 do 14:00 hod. Je možnost zde odebrat vzorky i pro vyšetření protilátek na onemocnění covid-19. Platba je pouze bezkontaktně – platební kartou. Žádanku si můžete vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu nemocnice. Pokud jste si nechali odebrat krev na protilátky covid-19 v nemocnici, je možné si výsledky vyzvedávat na odběrovém boxu zde na poliklinice.

Nové telefonní číslo 702 166 434


 

Členění oddělení

 


Dokumenty

Laboratorní příručka 2020

Žádanka o laboratorní vyšetření

Osvědčení o registraci NASKL

Osvědčení  audit II 2021