Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Gynekologicko-porodnické oddělení

„Péče na Gynekologicko-porodnickém oddělení zahrnuje široké spektrum operačních výkonů, od jednodenních malých výkonů až po náročné gynekologické operace. Oddělení je rozděleno na ambulantní a lůžkovou část, která se dělí na gynekologickou a porodnickou část.“
MUDr. Kateřina Hlaváčková, PRIMÁŘKA

Poznejte náš tým

Gynekologicko-porodnické oddělení kontakty

pavilon G (přízemí, 1. a 2. patro)
gynekologie@hospital-bn.cz

Recepce317 756 348
Lůžka gynekologie317 756 319
Lůžka porodnice317 756 311

V době pohotovostní služby – všední dny od 15:30 do 6:30 a víkend (svátky) volejte 317 756 311


NOVINKY Z PORODNICE

  • Obnovená předporodní setkání

Porodnice Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov obnovuje od 11. dubna krátká předporodní setkání. Prohlídka porodnice a porodních sálů je zdarma a konat se bude každých čtrnáct dní od 13 hodin. Účastníky provedou oddělením sestřičky a podají nastávajícím maminkám veškeré informace. Maximální kapacita je dvanáct osob a nutné je se předem objednat na telefonním čísle 317 756 323. Sraz je v 1. patře před porodním sálem.

  • Přespání otce na porodnici

Nastávající maminky nemusejí v porodnici zůstávat samotné bez svých partnerů. Benešovská porodnice nabízí možnost přespání otce na jednolůžkovém nadstandardním pokoji. Služba je zpoplatněna dle platného ceníku nemocnice.

Zároveň nabízí porodnice možnost přítomnosti otce a duly u porodu současně.

  • Registrace již od 30. týdne těhotenství

Těhotné ženy se mohou registrovat k porodu v porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov již ve 30. týdnu těhotenství. Kontakt na registraci je recepce 317 756 348.

  • – Tatínek může být nově přítomen i u porodu prováděným císařským řezem

Rodičky mohou mít u porodu od července 2022 jako doprovod svého partnera i u císařského řezu. Tatínek bude přítomný při bondingu – „klokánkování“ (přikládání miminka na nahý hrudník a tím vytváření pouta s novorozencem) jak na operačním sále, tak poté bude pokračovat v bondingu i na oddělení šestinedělí, kam ho odvede personál novorozeneckého oddělení, než přijede maminka kompletně ošetřená z operačního sálu.

Samozřejmostí je dodržování aktuálních hygienických opatření jako je zakrytí dýchacích cest vhodným respirátorem či dezinfekce rukou.


  • Prosíme pacientky, aby s sebou braly jako doprovod pouze 1 osobu na ultrazvuková a ambulantní vyšetření a do těhotenské poradny.

Shlédněte nové video, v němž představujeme naše oddělení

Lůžková část

 

Ambulance

 

Odkazy

 


Brožura pro nastávající maminky ke stažení ZDE