Přeskočit na obsah

Standardní lůžkové oddělení porodnické

Porodnická část Gynekologicko-porodnického oddělení zahrnuje komplexní prenatální péči včetně předporodních kurzů spojených s prohlídkou celého porodnického oddělení. Porody jsou vedené dle doporučených postupů České gynekologicko-porodnické společnosti s ohledem na individualitu každé maminky. Jsme velkou nadregionální porodnicí. Počet porodů přesahuje roční hranici 800 - 900. Na našem oddělení jsou standardně vedeny porody od 36tt ve spolupráci s pražskými intermediálními centry v případě nutnosti převozu in utero v nižších týdnech těhotenství.

Kontakt a mapa

Standardní lůžkové oddělení porodnické 317 756 311

Vyhledávejte na mapě

vrátnice vrátnice
lékárna lékárna
pokladna pokladna
parkoviště parkoviště
poštovní schránka poštovní schránka
parkovací automat parkovací automat
kavárna kavárna
pohotovost pohotovost
Pavilon G 1. patro

Videogalerie

Často se nás ptáte

Těhotné ženy se mohou registrovat k porodu již ve 30. týdnu těhotenství. Kontakt na registraci je recepce 317 756 348.

Určitě, pořádáme předporodní setkání, jejichž součástí je prohlídka porodnice a porodních sálů. Je zdarma, kapacita je 12 osob. Je třeba se informovat o termínu a přihlásit se na tel. čísle 317 756 323. Na našem webu je také virtuální prohlídka našeho oddělení.

Ano, nabízíme možnost přítomnosti otce a duly u porodu současně.

SONO dětských kyčlí provádí lékaři ortopedie. Toto vyšetření kyčelního kloubu by mělo dítě absolvovat do 6. týdne po narození. Ambulance se nachází v pavilonu CH (vchod blíže ke gynekologickému pavilonu) každé pondělí a čtvrtek od 13:00 do 14:30 hodin. Není nutné se objednávat.

Rodičky mohou mít u porodu jako doprovod svého partnera i u císařského řezu. Tatínek je přítomný při bondingu – „klokánkování“ (přikládání miminka na nahý hrudník a tím vytváření pouta s novorozencem) jak na operačním sále, tak poté pokračuje v bondingu i na oddělení šestinedělí, kam ho odvede personál novorozeneckého oddělení, než přijede maminka kompletně ošetřená z operačního sálu.

• Informace pro registraci k porodu:

Těhotné ženy se mohou registrovat k porodu již ve 30. týdnu těhotenství. Pro lepší komfort maminek je vhodné mít sepsaný porodopis, na jeho sepsání je třeba se objednat na tel. čísle 317 756 348 (recepce 7:00-15:00 hod.) Sepsání porodopisu funguje jako registrace.

• Na porodnickém oddělení jsme otevřeli 13. dubna 2018 nové porodní boxy, které se dočkaly rekonstrukce po šestnácti letech. Naší snahou je co největší soukromí na porodním sále. Boxy jsou uzavíratelné, s vlastním sociálním zařízením a ve veselém, barevném provedení. V případě zájmu může využít vlastní aroma či muzikoterapii. Na zmírnění porodních bolestí poskytujeme farmakoterepii, která je bezpečná pro matku i plod, aplikaci epidurální analgesie, inhalaci rajského plynu – entonox za příplatek (viz ceník).
  • Součástí boxu je moderní lůžko pro ošetření novorozence po porodu za přítomnosti rodičů, tedy bez toho, aby byl novorozenec odnášen z jejich blízkosti. S tímto souvisí i maximální podpora bondingu a deseti kroků pro úspěšné kojení. Naší snahou je, aby celá rodina mohla zůstat dvě hodiny po porodu v hezkém a intimním prostředí a porod se stal i přes všechna úskalí, která mohou nastat, bezpečným a příjemným životním zážitkem.
  • V rámci nadstandardních služeb mohou nastávající maminky využít 4D modul, který slouží k sledování trojrozměrného obrazu uvnitř těhotné dělohy v reálném čase. Pro nastávající maminku znamená trojrozměrný obrázek plodu nesrovnatelně větší vizuální zážitek, než je běžný UZ záznam. Provedení 4D + foto (viz ceník služeb). Mezi neopomenutelné součásti prenatální diagnostiky patří též provádění invazivního vyšetření – amniocentesy – odběru plodové vody, kterých provedeme cca 130 ročně.

V roce 2006 porodnice získala jako první ve Středočeském kraji titul Baby friendly hospital - nemocnice přátelská k dětem.