Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Dárci krve

Aktuálně

 • – MIKULÁŠSKÉ ODBĚRY – Přijďte 6. a 7. prosince 2022 mezi 6.00 a 8.30 darovat krev a dostanete malou sladkou odměnu. Děkujeme všem pravidelným dárcům.

 • Přidáváme mimořádný odběr ve čtvrtek 8. 12. 2022 (od 6 do 8:30 hod.). Pokud byste chtěli na odběr přijít, prosíme Vás o objednání. Děkujeme

 • Vážení dárci, dne 27. 10. 2022 byla provedena změna počtů odběrů plné krve za rok (12 měsíců). Změna je na základě rozhodnutí Společnosti pro transfuzní lékařství.
 • Nyní je povoleno absolvovat:
  muži – 4 odběry za rok,
  ženy – 3 odběry za rok
 • Tyto limity se netýkají aferetických odběrů plazmy.

 • Vážení dárci, velmi si vážíme vašeho rozhodnutí zdarma darovat krev a děkujeme za to, že se objednáváte do našeho Transfúzního centra. Snažíme se, abyste byli u nás spokojeni a rádi se k nám vraceli. Někteří dárci však při vyplácení cestovních náhrad nejednají čestně a čerpají cestovné neoprávněně, a proto v  souladu s legislativou upravujeme podmínky pro vyplácení cestovních náhrad tak, abychom vypláceli skutečně vynaložené a zároveň prokázané cestovní výdaje. Podrobnosti najdete v dokumentu Cestovní náhrady při darování krve –  důležité informace. Věříme, že pochopíte důvody, které nás k úpravě podmínek vedly, a pomůžete jejich dodržováním k rychlému odbavení při samotném vyplácení cestovních náhrad.
 • Děkujeme

seznam_evropskych_zemi_s_rizikem_nakazy_wnv_pro_rok_2022


Jak se objednat on-line

Vážení dárci, využívejte on-line objednávkový systém WebDonor. Pro jeho využívání potřebujete přihlašovací údaje a heslo, které získáte na našem transfuzním oddělení při darování krve nebo každý všední den od 6 do 14 hodin. Poté se můžete zaregistrovat k odběru sami z pohodlí  domova.


Důležité informace


O oddělení

Transfúzní oddělení vykazuje nadregionální působnost. Zajišťuje odběry dárců a následné zpracování krve, provádí veškeré předepsané testy spojené s bezpečností transfúzních přípravků pro okresy Benešov a Příbram. Pracoviště má na základě inspekce SÚKL povolení k výrobě léčiv.

Bezpříspěvkovým dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let. Nemusí být občanem ČR, ale musí mít dlouhodobý pobyt v ČR, platné zdravotní pojištění a musí s ním být dobrá komunikace v češtině.

O způsobilosti k dárcovství rozhoduje lékař, který se řídí směrnicemi EU. Minimální odstup mezi odběry musí činit alespoň 10 týdnů.

Pracoviště provádí autologní odběry krve (tzv. autotransfuze), to znamená odběr krve pro vlastní potřebu pacienta (na doporučení ošetřujícího lékaře) před plánovaným operačním výkonem. Tento odběr je nutno objednat – osobně nebo telefonicky 317 756 494 nebo 317 756 472.

Doporučení pro klienty před autotransfuzí:

 • – V den odběru se lehce nasnídat – nehladovět!
 • – Pokud užíváte pravidelně léky ranní dávku není nutno vynechávat.
 • – S sebou si přineste 0,5 l tekutiny.

Pavilon C

tel.: 317 756 472

Kontakt pro objednávání: e-mail darci.krve@hospital-bn.cz, mobil 702 123 192


Odběrové hodiny

Po
Út 06:00 – 08:30 počet odebraných dárců se bude regulovat podle potřeb nemocnice
St 06:00 – 08:30 počet odebraných dárců se bude regulovat podle potřeb nemocnice
Čt 06:00 – 08:30 pouze objednané AUTOTRANSFUZE
—-

 

Darovat můžete i krevní plazmu

Více ZDE 


Ke stažení:

Dotazník pro dárce krve – předodběrový dotazník

Cestovní náhrady – důležité informace (v pdf)

Prohlášení – cestovné

Prohlášení – cestovné (v pdf)