Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Dárci krve

Aktuálně

11. 1. 2023 – Vážení dárci krve, děkujeme a velice si vážíme Vaší ochoty darovat krev. Naše krevní banka je nyní dostatečně zásobena. Prosíme nyní o důsledné objednávání na odběr přes  objednávkový systém WebDonor Prvodárci si objednávat nemusí. Děkujeme


 • – Dne 7. 3. a 8. 3. 2023 omezený počet dárců (jarní prázdniny), prosíme o on-line objednání.

Vážení dárci krve, velice děkujeme všem, kteří zareagovali na naši pondělní výzvu 2. 1. 2023 a přišli darovat krev. Během dvou odběrových dnů jsme odebrali velké množství dárců a vytvořili si tak zásobu krve pro pacienty naší nemocnice.  Prosíme, zachovejte věrnost i v následujících odběrových týdnech, krev je stále potřeba. Nyní již jako standardně použijte náš objednávkový systém WebDonor a zaregistrujte se pro svůj odběr. Prvodárci se objednávat nemusí. Zároveň děkujeme všem těmto obětavým dárcům za trpělivost, vstřícnost a zároveň se omlouváme za delší čekání. Snažili jsme se udělat maximum pro hladký a co nejrychlejší průběh odběrů.


Jak se objednat on-line

Vážení dárci, využívejte on-line objednávkový systém WebDonor. Pro jeho využívání potřebujete přihlašovací údaje a heslo, které získáte na našem transfuzním oddělení při darování krve nebo každý všední den od 6 do 14 hodin. Poté se můžete zaregistrovat k odběru sami z pohodlí  domova.

Důležité informace

Změna počtů odběrů krve za rok

 • Vážení dárci, dne 27. 10. 2022 byla provedena změna počtů odběrů plné krve za rok (12 měsíců). Změna je na základě rozhodnutí Společnosti pro transfuzní lékařství.
 • Nyní je povoleno absolvovat:
  muži – 4 odběry za rok,
  ženy – 3 odběry za rok
 • Tyto limity se netýkají aferetických odběrů plazmy.

Vyplácení cestovních náhrad

 • Vážení dárci, velmi si vážíme vašeho rozhodnutí zdarma darovat krev a děkujeme za to, že se objednáváte do našeho Transfúzního centra. Snažíme se, abyste byli u nás spokojeni a rádi se k nám vraceli. Někteří dárci však při vyplácení cestovních náhrad nejednají čestně a čerpají cestovné neoprávněně, a proto v  souladu s legislativou upravujeme podmínky pro vyplácení cestovních náhrad tak, abychom vypláceli skutečně vynaložené a zároveň prokázané cestovní výdaje. Podrobnosti najdete v dokumentu Cestovní náhrady při darování krve –  důležité informace. Věříme, že pochopíte důvody, které nás k úpravě podmínek vedly, a pomůžete jejich dodržováním k rychlému odbavení při samotném vyplácení cestovních náhrad.
 • Děkujeme

O oddělení

Transfúzní oddělení vykazuje nadregionální působnost. Zajišťuje odběry dárců a následné zpracování krve, provádí veškeré předepsané testy spojené s bezpečností transfúzních přípravků pro okresy Benešov a Příbram. Pracoviště má na základě inspekce SÚKL povolení k výrobě léčiv.

Bezpříspěvkovým dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let. Nemusí být občanem ČR, ale musí mít dlouhodobý pobyt v ČR, platné zdravotní pojištění a musí s ním být dobrá komunikace v češtině.

O způsobilosti k dárcovství rozhoduje lékař, který se řídí směrnicemi EU. Minimální odstup mezi odběry musí činit alespoň 10 týdnů.

Pracoviště provádí autologní odběry krve (tzv. autotransfuze), to znamená odběr krve pro vlastní potřebu pacienta (na doporučení ošetřujícího lékaře) před plánovaným operačním výkonem. Tento odběr je nutno objednat – osobně nebo telefonicky 317 756 494 nebo 317 756 472.

Doporučení pro klienty před autotransfuzí:

 • – V den odběru se lehce nasnídat – nehladovět!
 • – Pokud užíváte pravidelně léky ranní dávku není nutno vynechávat.
 • – S sebou si přineste 0,5 l tekutiny.

Pavilon C

tel.: 317 756 472

Kontakt pro objednávání: e-mail darci.krve@hospital-bn.cz, mobil 702 123 192


Odběrové hodiny

Po
Út 06:00 – 08:30 počet odebraných dárců se bude regulovat podle potřeb nemocnice
St 06:00 – 08:30 počet odebraných dárců se bude regulovat podle potřeb nemocnice
Čt 06:00 – 08:30 pouze objednané AUTOTRANSFUZE
—-

 

Darovat můžete i krevní plazmu … více ZDE 


Ke stažení:

Informace pro prvodárce

Informace pro dárce krve – omezení

Dotazník pro dárce krve – předodběrový dotazník

Cestovní náhrady – důležité informace (v pdf)

Prohlášení – cestovné

Prohlášení – cestovné (v pdf)