Vlašimští fotbalisté darovali hromadně krev

1. 3. 2024

Společné mají jedno – fotbal. A nyní i dárcovství krve. Vlašimský fotbalový klub se rozhodl podpořit dobrou věc a na transfuzním oddělení benešovské nemocnice 28. 2. 2024 darovali jeho členové krev. Jednalo se převážně o hráče staré gardy a sešlo se jich rovných dvacet. A většina darovala úplně poprvé.

„Přemýšleli jsme, co bychom mohli udělat mimo hřiště v zimní přestávce a napadla nás myšlenka dárcovství krve. Já sám jsem daroval poprvé a vše proběhlo v pohodě. Určitě chci darovat dál, a jak jsem slyšel od ostatních, tak nebudu jediný,“ řekl za vedení klubu Jiří Paýr s tím, že nyní se jednalo pouze o první etapu. Za tři měsíce by měl dorazit A-tým. „Rád bych šel i s nimi opět darovat krev,“ dodal.

Z dvaceti dárců přišlo 16 prvodárců, dva členové týmu chodí darovat pravidelně. Nejčastější odebranou krevní skupinou byla A+ a 0+.

„Děkujeme všem vlašimským fotbalistům, kteří přišli darovat krev. Rádi bychom, aby byli inspirací pro nás všechny. Celá akce přišla z jejich vlastní iniciativy, což je v dnešní době ne příliš časté. Díky skvělé spolupráci s organizátory celé akce proběhlo vše hladce a v relativně krátkém čase. Ceníme si každého jednoho dárce, protože dárců všeobecně ubývá a jejich řady je třeba doplnit. Pokud vás účastníci akce inspirovali, rádi vás uvítáme na naši transfuzní stanici. Každý z vás je důležitý!“ uvedla za kolektiv celého oddělení vedoucí laborantka Pavla Pilař.

Transfuzní stanice odebírá krev každé úterý a středu od 6 do 8:30 hodin. Pro dárce funguje na webových stránkách nemocnice www.hospital-bn.cz objednávkový systém, kde si každý dárce může vybrat vhodný termín. Pokud jste prvodárce, můžete přijít bez objednání.

Které krevní skupiny právě chybí, se můžete dozvědět také na webových stránkách nemocnice prostřednictvím krevního barometru, který každý týden aktualizujeme.

Vaše

Transfuzní oddělení - Dárci krve