Odběrové místo funguje v poliklinice na Malém náměstí

Pozor změna! odberove-misto-na-covid-19-se-stehuje-k-plaveckemu-bazenu

Od neděle 15. 3. 2020 je v Benešově zřízeno odběrové místo na vyšetření vzorků na onemocnění COVID-19, a to v budově polikliniky na Malém náměstí. Je otevřeno v prostorách, kde běžně funguje nemocniční odběrový box krve a moči. Ten je tedy až do odvolání uzavřen.  Vchod do odběrového místa je přímo z ulice, lidé tedy nechodí do vestibulu, před vchodem je pro ně také vyhrazené místo pro parkování. Otevřené je od 7 do 19 hodin a stále uzamčené z důvodu bezpečnosti. Dotyčný musí zaklepat či zazvonit a vyčkat příchodu sestry. Upozorňujeme, že odběrové místo je určené pouze těm, kterým vyšetření doporučili pracovníci hygienické stanice! Ti by měli přijít s rouškou nebo textilním šátkem přes nos a ústa. K odběrům toto místo nepřijímá lidi tzv. „z ulice“. „Chci požádat všechny, kteří mají chuť si udělat test, protože jsou v karanténě, ale nemají žádné příznaky, aby nechodili do těchto odběrových míst, protože jsou prioritně určena právě pro ty, kteří jsou doporučení k vyšetření Krajskou hygienickou stanicí,“ upozornila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s tím, že toto opatření je zavedeno především z důvodu omezeného počtu ochranných pomůcek. Odběrová místa jsou i v ostatních městech oblastních nemocnic jako je Kolín, Kladno, v pondělí se otevře v Mladé Boleslavi a do konce týdne v Příbrami.