Konec ranních nemocničních balíčků na porodnici. Maminky mají snídaně jako v hotelu

15. 4. 2024

Nový bufetový styl snídaní zavedla benešovská porodnice (od 11. dubna) pro své maminky. Ty dosud dostávaly balíčky na pokoje a neměly na výběr. Nyní si mohou samy naservírovat, na co mají chuť. Kuchyňka je na snídaně otevřena od 7:30 do 9:30 hodin.

„Jsem nadšená, je to skvělé. Ležím tady už třetí den a včera jsem poprvé zažila tuto novinku. Je to nesrovnatelné s balíčky, které jsme dostávaly. Už sem tady rodila před několika lety, takže mohu srovnávat. Výběr je velký, například máme doma rádi müsli, takže jsem moc ráda, že si ho mohu dát i v nemocnici. Jsou tu i bezlaktózové či bezlepkové potraviny, což znám, protože má sestra má bezlepkovou dietu. Již jsem volala kamarádce, která se tady chystá rodit, jakou má porodnice novinku, tak se moc těší,“ řekla maminka Nikola.

„Je to výborné. Konečně nemocnice chápou, že dva plátky chleba či bílého pečiva a tvaroh maminkám po porodu nestačí. Jsem kuchařka, tedy z oboru, lidé mají bufet rádi. Myslím, že je tady dostatečný, je tu mnoho na výběr, ono kojící matky nemohou vše jako ostatní. Já jsem nejvíc nadšená ze zeleniny, z toho mám radost. Nápad je to dobrý, protože podle mě se bude i méně jídla vyhazovat, když si každá maminka vybere, co jí a má ráda,“ hodnotila maminka Eva.

Do bufetu zavítal i tatínek Tomáš z Karlových Varů, aby sobě a mamince jejich třídenního syna naservíroval vydatnou snídani. „Pracuji jako kuchař v jednom z tamních hotelů a můžu jen a jen chválit. Bufet je skvělý,“ poznamenal.

K dispozici je bílé i celozrnné pečivo, müsli, sušenky, sýry, šunka, jogurty. A to vše i bezlaktózové, bezlepkové či dia. „Bufet“ chtějí sestřičky maminkám ještě vylepšovat, například pořídit smoothie mixér nebo toustovač.