Další zprávy

Týden čtení dětem

Projekt Celé Česko čte dětem odstartoval v roce 2006 v Ostravě a postupně se rozrostl v rámci celé České republiky. Naše nemocnice se k tomuto projektu připojila již po několikáté a to dne 8. června 2018.
Podpořit myšlenku hlasitého čtení dětem, která je s Týdnem čtení spojena, přišly na dětské oddělení dvě studentky benešovského gymnázia, Hana Smetanová z Břežan a Tijana Aleksičová z Benešova. Studentky malým pacientům přečetly několik pohádek, o kterých si s nimi pak i povídaly a zpříjemnily jim tak jejich pobyt v nemocnici. Z této návštěvy měli radost nejenom malí pacienti, ale i personál oddělení, který si také rád poslechl několik pohádek a zavzpomínal na své dětství. Cílem tohoto projektu pod záštitou neziskové organizace Celé Česko čte dětem, do níž je dětské oddělení benešovské nemocnice zapojeno, je motivovat děti, mládež a dospělé k soustavnému čtení a rozvíjení lásky k literatuře. Snažíme se dětem zpříjemnit ne úplně lehké chvíle, kdy jsou mimo svůj domov předčítáním pohádek, příběhů a přivést je tak do říše fantazie, světa, kde nic není nemožné a vždy dobro vítězí nad zlem.
Soubor ke stažení: Tisková zpráva
Dolní navigace