Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Očkování proti covid-19

Očkovací centrum Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

Pavilon B, 4. patro (vchod vlevo od vrátnice)

Provozní doba: pondělí až pátek od 7:00 do 15:30 hod.

Telefonní kontakt: 317 756 161 (prosíme, volejte pouze v nejnutnějších případech)
E-mail: ockovaci.centrum@hospital-bn.cz

Vedoucí lékař: MUDr. Eva Nováková
Vrchní sestra: Jana Česká

 

Prosíme, pro více informací nebo o pomoc s registrací volejte bezplatnou celorepublikovou linku 1221

(je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.)

 

S registrací seniorům 80+ od 15. ledna také pomohou:

Bc. Barbora Macháčková, DiS., POSEZ Benešov – 776 630 297
Pavel Doubrava, DiS., sociální pracovník MěÚ Benešov – 722 965 305

 

Jak se mohu k očkování přihlásit?

  • – Očkování v České republice probíhá od 27. prosince 2020.
  • – Nejdříve jsou očkovaní zdravotníci, zaměstnanci a klienti domovů pro seniory.
  • – Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování přihlašovat obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let. Od února se může registrovat široká veřejnost.
  • – Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz.
  • – S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221.
  • – Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování.
  • – Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech.
  • – K samotnému očkování je třeba donést občanský průkaz, průkaz od zaměstnavatele a poslední zprávu od lékaře, která se týká zdravotních problémů, které zájemce do systému zapsal.


Středočeský kraj je na očkování zdravotníků i veřejnosti připraven

8. 1. 2021
Středočeský kraj má již připravenou vlastní očkovací strategii, která mu napomůže co nejrychleji zajistit proočkování jak zdravotnického personálu, tak i obyvatel kraje. „Tento očkovací manuál jsme zpracovali v souladu se státní strategií tak, abychom zajistili proočkování potřebných skupin zdravotníků a následně i obyvatel kraje co nejrychleji. Cílem je usnadnit obyvatelům kraje cestu za vakcínou, a tím i urychlit návrat do normálního života,“ říká hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Středočeská očkovací strategie a postup očkování je postaven na čtyřech fázích. Fázi přípravné, dále na fázi označené IA (leden-únor), která zajistí očkování nejrizikovějších skupin – zdravotníků a osob pečující o nemocné COVID-19, osob zajišťujících péči u vybraných poskytovatelů sociálních služeb, seniorů 80+. Fáze s označením IB (únor-červen) zajistí očkování prioritních skupin obyvatelstva, tedy věkové skupiny 65 +, lidí s rizikovými onemocněními a osob zajišťujících kritickou infrastrukturu státu a fáze II (červenec 2021–2022) zajistí očkování dalších širokých skupin obyvatelstva.

„To, co je v současné době nejdůležitějším úkolem očkování je zajistit urychlenou vakcinaci těch nejpotřebnějších, k nimž patří lékaři pracující na ARO, covidových odděleních, záchranáři, senioři 80+ a senioři v pobytových zařízeních, abychom ulevili nemocnicím a zdravotnictví se co nejrychleji vrátilo do normálu. To vše bychom měli a chceme zajistit do konce března,“ zdůrazňuje středočeská hejtmanka P. Pecková s tím, že do konce března počítá Středočeský kraj na základě harmonogramu ministerstva zdravotnictví ve stanovených termínech postupně 153 270 dávek vakcíny. V kraji podle dostupných statistických dat přitom žije přes 1,1 milionu obyvatel ve věku nad 16 let (tedy maximum těch, pro něž je počítáno na základě dobrovolnosti s očkováním), přičemž více než 50 tisíc lidí je v nejkritičtější věkové kategorii  80+ (součet věkových kategorií 80-84 let, 85-89 let a 90 let a více).

V tuto chvíli probíhá očkování zdravotnického personálu v očkovacích místech, která jsou zřízena ve zdravotnických lůžkových zařízeních: v Kladně, Příbrami, Kolíně, Kutné Hoře, Čáslavi, Mladé Boleslavi, Benešově, Berouně, Mělníku, Brandýse nad Labem, Nymburku, Hořovicích, Rakovníku, ve Slaném a Sedlčanech. Senioři 80+ se budou moci registrovat od 15. ledna v Centrálním rezervačním systému.

Pro zajištění očkování obyvatel kraje od března 2021 je už také připraven seznam velkokapacitních míst, která budou rozložena ve všech okresech středočeského regionu, a každé z nich by mělo zvládnout 500 až 600 očkovaných v jednom dni. „Konkrétně na seznamu měst v tuto chvíli Říčany, Benešov, Kolín, Mladá Boleslav, Beroun, Kladno, Kutná Hora, Mělník, Příbram, Rakovník, Nymburk,“ říká radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) a tím, že fáze II, která zahrnuje očkování široké veřejnosti, bude zahájena v uvedených místech ve chvíli, kdy bude kraji doručen dostatečný počet vakcín.

O postupu očkování v rámci středních Čech informuje vedení kraje také starosty měst a obcí a zároveň je prosí o součinnost s pomocí registrace občanů 80+ do Centrálního registračního systému. „Seniorům mohou pomoci nejen rodinní příslušníci, ale mohli by to být i pracovníci pečovatelských služeb, informačních center anebo pracovníci obcí a měst, kteří jsou v současné době na home office,“ říká hejtmanka Petra Pecková a připomíná, že toto bude možné už od příštího pátku 15. ledna 2021.

Jak se bude registrovat?

Na internetu bude k dispozici on-line registrační formulář pro všechny, kteří mají zájem o očkování. Umístěn bude na portálu, který bude celorepublikový, a bude v provozu od 15. ledna 2021. Zájemci musí zároveň souhlasit s vyplněním informací, které jsou důležité pro zařazení do příslušné skupiny pro jednotlivé fáze očkování. Na základě těchto informací a zařazení do rizikových skupin budou zájemci vyzváni k registraci termínů na nejbližších očkovacích místech. Ty si pak rezervují na základě zaslaného PIN kódu. Každý si může rezervovat dva termíny, kdy bude oočkován (dvě dávky).

 

Soubory ke stažení:

Vše o očkování

Vše o očkování senioři


Ministerstvo zdravotnictví ČR:

Onemocnění COVID-19 a vakcinace 

Strategie_ockovani_proti_covid-19_aktual_22122020.pdf (mzcr.cz)

Odkazy:

O očkování proti covid-19


Tisková zpráva Nemocnice Rudolfa a Stefanie 6.1.2021