Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Informace o COVID-19

JSME POTĚŠENI A MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NA NÁS MYSLÍ A NABÍZEJÍ NÁM SVOU POMOC. Vozíte nám doma šité roušky i něco na zub nebo k pití. Moc si toho vážíme! Děkujeme – Spolu to zvládneme. Na této stránce aktualizujeme informace o pandemii covid-19.

Vaše Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

AKTUÁLNĚ o COVID-19 v naší nemocnici:

 

Odběrová místa (PCR, antigenní testy): informace zde

 

Očkování proti COVID-19 (Očkovací centrum): informace zde

 


 • Prosíme, používejte roušky (zakrytí nosu a úst) v našich pavilonech a dezinfikujte si ruce!

 • Prosíme, dodržujte tento postup při návštěvě naší nemocnice… Děkujeme

– Jestliže jste v předchozích 14ti dnech před plánovanou návštěvou naší nemocnice byli ve styku s člověkem, který je nemocný infekční (nakažlivou) chorobou …

– Jestliže jste byli v kontaktu s osobou, která má nařízenou karanténu …

– Jestliže jste byli v posledních 14ti dnech na území, které je označené jako karanténní, nebo je podrobeno jiným podobným nařízením …

– Jestliže sami máte kromě jiných potíží, se kterými plánujete navštívit nemocnici, zvýšenou teplotu, suchý kašel, či jiné chřipkové příznaky …

držte se, prosím, v odstupu od ostatních pacientů a informujte o tom zdravotní personál před vstupem do ambulance!!! Pomáháte tím udržet provoz nemocnice ve standardním režimu!


 • Žádáme pacientky gynekologicko-porodnického oddělení, aby s sebou nebraly doprovody na ambulantní, ultrazvuková vyšetření a také do těhotenských poraden. Děkujeme

 • OMEZENÍ PROVOZU NĚKTERÝCH ODDĚLENÍ od 29. 9. 2020 – Vzhledem k neustále narůstajícímu počtu hospitalizovaných pacientů s projevy infekčního onemocnění COVID-19, a k faktu, že jsou hospitalizováni další a další pacienti, u kterých se čeká na výsledky vyšetření, museli jsme v zájmu bezpečného zvládnutí situace omezit provoz některých oddělení (ORL, CHIRURGIE, GYNEKOLOGIE …) a některých plánovaných výkonů. Omezení provozu se nadále bude pružně přizpůsobovat vývoji situace, která je velmi dynamická. Omezeny jsou i některé ambulance.

 • Od 11. 12. 2020 Z důvodu pandemie a kritické personální situace řeší neurologická ambulance pouze akutní a neodkladné případy.

 • Ortopedické oddělení nebude od 13. října 2020 do odvolání z důvodu pandemie covid-19 provádět plánované výkony.

 • Dětská neurologie nebude od 11. 11. 2020 ordinovat každou středu až do odvolání.

 • KARDIOLOGICKÁ AMBULANCE (10. 11. 2020) – OMEZENÍ PROVOZU DO ODVOLÁNÍ. Plánované kontroly zrušeny (náhradní termíny bude možné domluvit nejspíše začátkem prosince – dle epidemiologické situace), recepty možno vyzvednout na interní ambulanci nebo zavolat na 317 756 292. Akutní případy se mohou obrátit na interní ambulanci. Děkujeme za pochopení.

 • Endoskopické centrum včetně gastroenterologické a hepat. poradny do odvolání UZAVŘENO z důvodu personální reorganizace při pandemii Covid-19. Akutní GFS budou nadále prováděny. Ostatní akutní případy zajišťuje interní a chirurgická ambulance. Děkujeme za pochopení.

 • Od 19. 10. 2020 pozastavení provádění sonografie dětských kyčlí po dobu koronavirové pandemie, o opětovném zahájení provozu této ambulance budeme informovat. 

Kontakty

 • U ZZS SČK je zřízena bezplatná telefonní linka 800 888 155Do call centra ZZS SČK lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz
 • Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. Volání na toto zkrácené číslo může být zpoplatněno v závislosti na ceníku vašeho operátora.

 

Letáky

                 

 


Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás podporují:

Kalas Tábor, Martě Podroužkové z Poříčí, vedoucímu skautského oddílu Janu Kadeřábkovi, Jiřině Jircové z Votic, Mš Berušky, benešovským Skautům, Rancherským Specialitám z Jestřebic, Kofole, Ondrášovce, Hasičům z Bedrče, Biopekárně Zemanka ze Sedlčan, Janě Dalibábové a Janě Kolaríkové z Dolních Jirčan, Vojtěchovi Hradečnému z firmy Meryup, Tomáši Nogovi, Firmě Arval Cz, Mokate Czech, Brašnářství Tlustý a spol., Městu Benešov, Petře Kočové a Václavu Hanibalovi, Nataše Zemanové, Café Restaurantu Zelený Strom, Spolku Krhany Z Krhanic, ČVUT, Petr Lunga a ZŠ Divišov, Jakub Pýcha, Mifer, NATU, děkujeme paní Šárce Sovové, Nikol Weingartové, jejich maminkám a paní Magdaleně Bílkové, pánům Radovan Janoušek a Ondřej Pojmon, panu Filipovi (šternberské koláčky), panu Milanovi Maděryči a Zuzaně Červenkové z GHC Genetics, panu a paní Hanibalovým, Hance a Aničce Vašákovým, paní Ratajové a Škvorové. SDH Bedrč, Nadačnímu fondu Kapka naděje #VLNANADEJE, Rádio Blaník „Svačiny pro naše hrdiny“, Michaele Hrubé, Petru Balíkovi, ZŠ Dukelská Benešov, MUDr. Josefu Zemánkovi, nakladatelství Meander, Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov, Drogerie TETA, projektu Běhej lesy, Farmapark Soběhrdy, Aqualand Moravia… Pomáháte nám i v druhé vlně pandemie, děkujeme Jiřině Šupkové, Cukrářství Mazzetti, Patisserie La Pausa paní Mrkvičková, Kapce naděje, Zdeňce Košařové z Visage Studio Benešov, rodině Zdražilových, firmě Pitcha Gogles, firmě DPD, Vízkovým a Vondrážkovým ze Sázavy, Peterkovým, paní Novákové a panu Schmidtovi, paní Steinbachové, ZŠ Jiráskova Benešov, firmě Shell Votice, firmě I love Hummus Všechlapy, ZŠ Jílové u Prahy, obyvatelům obce Ostrov, MŠ a ZŠ Sofie Říčany, ZŠ a MŠ Louňovice p/Bl., fi. Dvořák Benešov, Generali Česká pojišťovna, Benešovský běžecký klub a Triatlon Team Astra Benešov, zaměstnancům OSSZ,  fimy chytryinternet.cz a Backer Computer CZ, Dům dětí a mládeže Benešov, Kapka naděje, poslanec Jan Skopeček, radní Středočeského kraje Pavel Pavlík, ZŠ Chotýšany, Bauhaus, Město Benešov, Posázaví o.p.s., fi. Bakker s.r.o., vydavatelství RF Hobby s.r.o., Spolek Kamarádi Načeradce (Martina Šulcová, Petra Bartoníčková), Továrna Vlašim, Miroslavu Šinděláři ze Všechlap …

 

Určitě neznáme jména všech Vás, kteří nám poslali povzbuzení a sílu do naší práce jak v první vlně pandemie, tak i nyní, v druhé vlně covid-19!

Děkujeme, moc si toho vážíme.