Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Informace o COVID-19

JSME POTĚŠENI A MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NA NÁS MYSLÍ A NABÍZEJÍ NÁM SVOU POMOC. Vozíte nám doma šité roušky i něco na zub nebo k pití. Moc si toho vážíme! Děkujeme – Spolu to zvládneme. Na této stránce aktualizujeme informace o pandemii covid-19.

Vaše Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

AKTUÁLNĚ o COVID-19 v naší nemocnici:

 • Prosíme, používejte roušky (zakrytí nosu a úst) v našich pavilonech a dezinfikujte si ruce!

 • Prosíme, dodržujte tento postup při návštěvě naší nemocnice… Děkujeme

– Jestliže jste v předchozích 14ti dnech před plánovanou návštěvou naší nemocnice byli ve styku s člověkem, který je nemocný infekční (nakažlivou) chorobou …

– Jestliže jste byli v kontaktu s osobou, která má nařízenou karanténu …

– Jestliže jste byli v posledních 14ti dnech na území, které je označené jako karanténní, nebo je podrobeno jiným podobným nařízením …

– Jestliže sami máte kromě jiných potíží, se kterými plánujete navštívit nemocnici, zvýšenou teplotu, suchý kašel, či jiné chřipkové příznaky …

držte se, prosím, v odstupu od ostatních pacientů a informujte o tom zdravotní personál před vstupem do ambulance!!! Pomáháte tím udržet provoz nemocnice ve standardním režimu!


 • Žádáme pacientky gynekologicko-porodnického oddělení, aby s sebou nebraly doprovody na ambulantní, ultrazvuková vyšetření a také do těhotenských poraden. Děkujeme

 • OMEZENÍ PROVOZU NĚKTERÝCH ODDĚLENÍ od 29. 9. 2020 – Vzhledem k neustále narůstajícímu počtu hospitalizovaných pacientů s projevy infekčního onemocnění COVID-19, a k faktu, že jsou hospitalizováni další a další pacienti, u kterých se čeká na výsledky vyšetření, museli jsme v zájmu bezpečného zvládnutí situace omezit provoz některých oddělení (ORL, CHIRURGIE, GYNEKOLOGIE) a některých plánovaných výkonů. Omezení provozu se nadále bude pružně přizpůsobovat vývoji situace, která je velmi dynamická. Kapacity lůžek, ventilátorů, přístrojů a v současné době i personálu jsou dostatečné.

 • Ortopedické oddělení nebude od 13. října 2020 do odvolání z důvodu pandemie covid-19 provádět plánované výkony.

 • V úterý 20. 10. 2020 jsou zrušeny odběry dárců krve a ve středu 21. 10. 2020 neordinuje hematologická ambulance. Situace se může opakovat i v dalších dnech, proto sledujte informace na webu.

 • Od 19. 10. 2020 pozastavení provádění sonografie dětských kyčlí po dobu koronavirové pandemie (předpoklad 2-3 týdny), o opětovném zahájení provozu této ambulance budeme informovat.


Aktuální tisková zpráva k 16. 10. 2020 zde

 

Kontakty

 • U ZZS SČK je zřízena bezplatná telefonní linka 800 888 155Do call centra ZZS SČK lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz
 • Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. Volání na toto zkrácené číslo může být zpoplatněno v závislosti na ceníku vašeho operátora.

 

ODBĚROVÉ MÍSTO

 • Odběrové místo se nachází v areálu Nemocnice Rudolfa a Stefanie (parkoviště u kotelny), vjezd z ulice Erbenova.

 • Odběr přímo z automobilu (drive-in).

 • Je vhodné se předem objednat:
 1. telefonicky
 2. on-line přes portál pacienta
 3. dostavit se můžete i bez objednání, ale s vědomím toho, že budete muset setrvat, než přijdete na řadu. Nikoho na místě neodmítáme, ale objednaní klienti mají přednost. Omlouváme se, ale z tohoto důvodů může být čekací doba u neobjednaných pacientů delší.

 • POZOR!!! Jsme odběrové místo, VÝSLEDKY TESTU NEVÍME, NEMÁME je k dispozici!!! Prosíme, nevolejte o výsledky na tel. čísla na odběrová místa!

 

Odběrové místo č. 1 – klienti s žádankou

 • Otevřeno:
 • pondělí – pátek od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 19:00 hod.
 • sobota a neděle od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hod.

 • Na testování je vhodné se objednat od pondělí do pátku od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:00 hod. na telefonním čísle 601 563 598., o víkendu nelze objednat po telefonu

 • S sebou musí mít pacient žádanku od praktického lékaře či hygienické stanice. V ní musí být vyplněn kontakt na pacienta – telefon a e-mail.

 • Pokud nemáte žádanku fyzicky s sebou, může být v elektronické podobě (v mobilu), nebo stačí nahlásit své rodné číslo.

 • Pro akutní pacienty s příznaky po telefonické domluvě s praktickým lékařem je vymezený čas od 17:00 – 18:30 hodin. I v tomto případě je nutné se rezervovat!

 • I na druhý odběr je nutné mít vystavenou žádanku od lékaře či hygienické stanice.

 • Žádanku lze využít celorepublikově, tedy i na jiných odběrových místech.
 • Odběrná místa v oblastních nemocnicích, podrobnosti zde
 • Odkaz na Seznam odběrových míst ČR, Odběrové místo Benešov

 

 

Odběrové místo č. 2 – RAPID TEST + SAMOPLÁTCI

 • Objednávání RAPID TEST senioři (65+) a samoplátci na tel. 702 153 653
 • Otevřeno pondělí až pátek od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hod.
 • Klienti přicházejí bez žádanky od praktického lékaře či hygienické stanice

 

Novinka pro seniory – RAPID TEST

Od pondělí 21. září 2020 se mohou na území Středočeského kraje nechat v krajských nemocnicích bezplatně otestovat při podezření onemocnění koronavirem senioři z vlastního rozhodnutí. „Testovat bez toho, že by potřebovali žádanku od hygieny nebo od praktického lékaře, se mohou lidé 65+ s bydlištěm na území Středočeského kraje. Testování bude provedeno na samostatných odběrových místech v oblastních nemocnicích, která jsou určena pouze pro seniory,“ říká hejtmanka a předsedkyně Bezpečnostní rady kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Zájemci z řad seniorů o bezplatný tzv. ‚rapid‘ test z kapky krve se budou moci objednat na provedení odběru telefonicky, a to na odběrových místech krajských nemocnic v Benešově (telefon 702 153 653), Mladé Boleslavi (603 376 261), Kladně (602 432 653), Kolíně (321 756 591) a v Příbrami (725 403 919). Odběrová místa pro seniory budou otevřena od pondělí do pátku v čase od 7 do 15 hodin.

„Pokud by byl výsledek testu pozitivní, bude ve spolupráci s hygieniky či praktickými lékaři následovat standardní testování PCR testy. V oblastní nemocnici v Benešově pak budou nově a zatím zkušebně prováděny testy na antigen ze slin,“ upozornil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc.

Tisková zpráva


 

Výsledky vyšetření PCR SARS Cov-2:

 • výsledky dostanete e-mailem, pro výsledky můžete volat 720 976 393
 • výsledky se sdělují v pracovní dny od 8 do 14 hodin, o víkendu nikoliv! Od 18. 9. 2020 budou výsledky sdělovány ve všední dny od 7:00 do 15:30 hodin.
 • pokud byl odběr proveden v pondělí až čtvrtek, bude výsledek vyšetření hotový následující den po 12. hodině
 • pokud byl odběr proveden v pátek a v sobotu, bude výsledek vyšetření hotový v pondělí po 12. hodině
 • tištěný výsledkový list dostane žadatel (praktický lékař, KHS), samoplátci obdrží výsledek vyšetření e-mailem

 

Letáky

               

 

 

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás podporují:

Kalas Tábor, Martě Podroužkové z Poříčí, vedoucímu skautského oddílu Janu Kadeřábkovi, Jiřině Jircové z Votic, Mš Berušky, benešovským Skautům, Rancherským Specialitám z Jestřebic, Kofole, Ondrášovce, Hasičům z Bedrče, Biopekárně Zemanka ze Sedlčan, Janě Dalibábové a Janě Kolaríkové z Dolních Jirčan, Vojtěchovi Hradečnému z firmy Meryup, Tomáši Nogovi, Firmě Arval Cz, Mokate Czech, Brašnářství Tlustý a spol., Městu Benešov, Petře Kočové a Václavu Hanibalovi, Nataše Zemanové, Café Restaurantu Zelený Strom, Spolku Krhany Z Krhanic, ČVUT, Petr Lunga a ZŠ Divišov, Jakub Pýcha, Mifer, NATU, děkujeme paní Šárce Sovové, Nikol Weingartové, jejich maminkám a paní Magdaleně Bílkové, pánům Radovan Janoušek a Ondřej Pojmon, panu Filipovi (šternberské koláčky), panu Milanovi Maděryči a Zuzaně Červenkové z GHC Genetics, panu a paní Hanibalovým, Hance a Aničce Vašákovým, paní Ratajové a Škvorové. SDH Bedrč, Nadačnímu fondu Kapka naděje #VLNANADEJE, Rádio Blaník „Svačiny pro naše hrdiny“, Michaele Hrubé, Petru Balíkovi, ZŠ Dukelská Benešov, MUDr. Josefu Zemánkovi, nakladatelství Meander, Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov, Drogerie TETA, projektu Běhej lesy, Farmapark Soběhrdy, Aqualand Moravia, Jiřině Šupkové …

 

Určitě neznáme jména všech Vás, kteří nám poslali povzbuzení a sílu do naší práce!

Děkujeme, moc si toho vážíme.