Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Informace o COVID-19

JSME POTĚŠENI A MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NA NÁS MYSLÍ A NABÍZEJÍ NÁM SVOU POMOC. Vozíte nám něco na zub nebo k pití či pro potěšení. Moc si toho vážíme! Děkujeme – Spolu to zvládneme. Na této stránce aktualizujeme informace o pandemii covid-19.

Vaše Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

Odběrová místa (PCR, antigenní testy): informace zde

 

Očkování proti COVID-19 (Očkovací centrum): informace zde


Testování před operací

Vážení klienti Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov,

podstupujete-li plánovaný operační zákrok v naší nemocnici, doporučujeme Vám absolvovat PCR test na onemocnění covid-19, a to maximálně 72 hodin před nástupem do nemocnice. Myslete na své zdraví a snižte riziko komplikací souvisejících s onemocněním covid-19 po plánovaném operačním výkonu tím, že se necháte otestovat, i když nemáte žádné příznaky. Při provedení operačního zákroku u covid pozitivního pacienta se zvyšuje riziko komplikací, včetně těch smrtelných.

Chovejte se zodpovědně k ostatním pacientům a ošetřujícímu personálu. I člověk, který se cítí zcela zdráv, může být covid pozitivní a šířit toto onemocnění. Od 1. 3. 2022 je jeden PCR test měsíčně hrazen ze zdravotního pojištění, proto využijte, prosíme, této možnosti a v případě pozitivity testu se domluvte s operatérem na odložení výkonu.

Děkujeme Vám za ohleduplnost k sobě i ostatním.

Anesteziologický tým

 

Dle současných doporučení odborných společností je vhodné plánovaný výkon odložit:

  • – Po bezpříznakovém onemocnění covid-19 o 4 týdny od pozitivního testu.
  • – U onemocnění s lehkými příznaky (bez kašle, dušnosti) o 4 týdny od zotavení.
  • – V případě těžších příznaků může anesteziolog doporučit odklad operace i o více týdnů. Toto opatření se samozřejmě týká výkonů, kde není nebezpečí z prodlení.

 

Provedení PCR testu není podmínkou přijetí k operačnímu výkonu.


Podávání monoklonálních protilátek – prozatím pozastaveno

Na co jsou monoklonální protilátky? Monoklonální protilátky jsou určeny k léčbě počáteční lehké formy onemocnění covid-19 u pacientů, u kterých je vysoké riziko zhoršení zdravotního stavu. V ambulanci oddělení interny podáváme přípravek REGN-COV2 (Regeneron), který obsahuje kombinaci protilátek casirivimab a imdevimab. Více zde: Podávání monoklonálních protilátek


Nepřítomnost v AMBULANCÍCH – více zde.


Aktuálně

Od 5. 5. 2022 zaniká nárok na jeden preventivní test hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Zdarma lze podstoupit pouze diagnostický PCR test, a to v případě, že lékař zhodnotí zdravotní stav a vystaví žádanku. Kdokoli se může nechat otestovat jako samoplátce.

Na základě tohoto rozhodnutí se od 9. 5. 2022 ruší provoz odběrového místa v nemocnici (parkoviště u kotelny). Odběry na vyšetření na koronavirus budou prováděny standardním způsobem jako kterékoliv jiné odběry na odběrovém boxu oddělení klinické biochemie u vrátnice.


VYŠETŘUJEME PROTILÁTKY NA COVID-19:

V nemocnici vám v případě vašeho zájmu provedeme vyšetření protilátek na covid-19 přímo v naší laboratoři. Samotné vyšetření se provádí výhradně za přímou úhradu (zdravotní pojišťovny toto vyšetření neproplácejí). Žádanku na vyšetření si můžete vyzvednout v pokladně nemocnice (budova D, za vrátnicí) nebo stáhnout zde na webu. Nejprve zaplatíte částku dle zvolené varianty vyšetření, pak vám bude na odběrovém boxu oddělení biochemie v budově D odebrána krev.

Výsledek vyšetření se dozvíte osobně v laboratoři v nemocnici nebo také případně na poliklinice Malé nám. Benešov, i v poliklinice vám odebereme vzorky na protilátky covid-19, platba zde pouze kartou). Je možné poslat výsledky i na váš uvedený e-mail.

Varianty vyšetření:

  1. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgG, cena 390 Kč: Test je vhodný pro získání informace o onemocnění prodělaném v minulosti nebo po očkování. Výsledek je schopen poskytnout informaci o vytvořených IgG protilátkách, které mohou mít ochranný účinek před budoucí infekcí.
  2. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgM, IgG, cena 750 Kč: Test je vhodný pro získání informace o podezření na probíhající nebo čerstvě odeznívající infekci a je doplňkem k PCR testu. Pokud pacient tvoří protilátky, je výsledek schopen poskytnout informaci o případném průběhu onemocnění.

Provozní doba na odběr vzorků je ve všední dny od 6:00 do 14:00 hodNa vyšetření se nemusíte objednávat.

Informace v laboratoři podáváme od 7:00 do 14:00 hod., prosíme, volejte pouze v tento čas. Děkujeme

Žádanka ke stažení zde: žádanky protilátky 3x


INFORMACE PRO DÁRCE KRVE:

DALŠÍ INFORMACE o covid-19


Kontakty

  • U ZZS SČK je zřízena bezplatná telefonní linka 800 888 155Do call centra ZZS SČK lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz
  • Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. Volání na toto zkrácené číslo může být zpoplatněno v závislosti na ceníku vašeho operátora.

Letáky

                  

 


Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás podporují:

Kalas Tábor, Martě Podroužkové z Poříčí, vedoucímu skautského oddílu Janu Kadeřábkovi, Jiřině Jircové z Votic, Mš Berušky, benešovským Skautům, Rancherským Specialitám z Jestřebic, Kofole, Ondrášovce, Hasičům z Bedrče, Biopekárně Zemanka ze Sedlčan, Janě Dalibábové a Janě Kolaríkové z Dolních Jirčan, Vojtěchovi Hradečnému z firmy Meryup, Tomáši Nogovi, Firmě Arval Cz, Mokate Czech, Brašnářství Tlustý a spol., Městu Benešov, Petře Kočové a Václavu Hanibalovi, Nataše Zemanové, Café Restaurantu Zelený Strom, Spolku Krhany Z Krhanic, ČVUT, Petr Lunga a ZŠ Divišov, Jakub Pýcha, Mifer, NATU, děkujeme paní Šárce Sovové, Nikol Weingartové, jejich maminkám a paní Magdaleně Bílkové, pánům Radovan Janoušek a Ondřej Pojmon, panu Filipovi (šternberské koláčky), panu Milanovi Maděryči a Zuzaně Červenkové z GHC Genetics, panu a paní Hanibalovým, Hance a Aničce Vašákovým, paní Ratajové a Škvorové. SDH Bedrč, Nadačnímu fondu Kapka naděje #VLNANADEJE, Rádio Blaník „Svačiny pro naše hrdiny“, Michaele Hrubé, Petru Balíkovi, ZŠ Dukelská Benešov, MUDr. Josefu Zemánkovi, nakladatelství Meander, Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov, Drogerie TETA, projektu Běhej lesy, Farmapark Soběhrdy, Aqualand Moravia… Pomáháte nám i v druhé vlně pandemie, děkujeme Jiřině Šupkové, Cukrářství Mazzetti, Patisserie La Pausa paní Mrkvičková, Kapce naděje, Zdeňce Košařové z Visage Studio Benešov, rodině Zdražilových, firmě Pitcha Gogles, firmě DPD, Vízkovým a Vondrážkovým ze Sázavy, Peterkovým, paní Novákové a panu Schmidtovi, paní Steinbachové, ZŠ Jiráskova Benešov, firmě Shell Votice, firmě I love Hummus Všechlapy, ZŠ Jílové u Prahy, obyvatelům obce Ostrov, MŠ a ZŠ Sofie Říčany, ZŠ a MŠ Louňovice p/Bl., fi. Dvořák Benešov, Generali Česká pojišťovna, Benešovský běžecký klub a Triatlon Team Astra Benešov, zaměstnancům OSSZ,  fimy chytryinternet.cz a Backer Computer CZ, Dům dětí a mládeže Benešov, Kapka naděje, poslanec Jan Skopeček, radní Středočeského kraje Pavel Pavlík, ZŠ Chotýšany, Bauhaus, Město Benešov, Posázaví o.p.s., fi. Bakker s.r.o., vydavatelství RF Hobby s.r.o., Spolek Kamarádi Načeradce (Martina Šulcová, Petra Bartoníčková), Továrna Vlašim, Miroslavu Šinděláři ze Všechlap, o.s. Woskovky ze Sázavy, obec Krhanice, společnost Lidl, Rancherské Speciality z Jestřebíc, facebookové skupině Benešovsko tleská, ZŠ Jankov, Pwc Česká republika, Česká podnikatelská pojišťovna, obyvatelé Krhanic, VeganlandEU, MěDDM Vlašim, Shell Poříčí nad Sázavou, městys Louňovice p. Blaníkem, ZŠ a MŠ Louňovice p. Blaníkem, „Šijeme roušky“ a Farma Křížov p. Blaníkem, Energie lékařům, rodina Spáčilova, Masozávod Kaufland, EUC ELUCIDATE, rodina Filipova, INFINIT Hotel Sen, Město Benešov, společnost O2, Generali Česká pojišťovna a.s., obyvatelům Říčan, Mnichovic a okolí …

 

Určitě neznáme jména všech Vás, kteří nám poslali povzbuzení a sílu do naší práce jak v první vlně pandemie, tak i v druhé vlně covid-19!

Děkujeme, moc si toho vážíme.