Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Informace o COVID-19

JSME POTĚŠENI A MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NA NÁS MYSLÍ A NABÍZEJÍ NÁM SVOU POMOC. Vozíte nám něco na zub nebo k pití či pro potěšení. Moc si toho vážíme! Děkujeme – Spolu to zvládneme. Na této stránce aktualizujeme informace o pandemii covid-19.

Vaše Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

Odběrová místa (PCR, antigenní testy): informace zde

 

Očkování proti COVID-19 (Očkovací centrum): informace zde


Nepřítomnost v AMBULANCÍCH – více zde.


VÁŽENÍ PACIENTI, PŘI NÁVŠTĚVĚ NEMOCNICE:

 • Prosíme, používejte roušky (zakrytí nosu a úst) v našich pavilonech a dezinfikujte si ruce!
 • Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR je od čtvrtka 25. 2. 2021 do odvolání nutné používat ve zdravotnických zařízeních respirátor bez výdechového ventilu (FFP2, KN 95, nanorouška). Dětem do 15 let stačí chirurgická rouška. Děkujeme za dodržování tohoto mimořádného opatření.

 • Prosíme, dodržujte tento postup při návštěvě naší nemocnice… Děkujeme

– Jestliže jste v předchozích 14ti dnech před plánovanou návštěvou naší nemocnice byli ve styku s člověkem, který je nemocný infekční (nakažlivou) chorobou …

– Jestliže jste byli v kontaktu s osobou, která má nařízenou karanténu …

– Jestliže jste byli v posledních 14ti dnech na území, které je označené jako karanténní, nebo je podrobeno jiným podobným nařízením …

– Jestliže sami máte kromě jiných potíží, se kterými plánujete navštívit nemocnici, zvýšenou teplotu, suchý kašel, či jiné chřipkové příznaky …

držte se, prosím, v odstupu od ostatních pacientů a informujte o tom zdravotní personál před vstupem do ambulance!!! Pomáháte tím udržet provoz nemocnice ve standardním režimu!


VYŠETŘUJEME PROTILÁTKY NA COVID-19:
V nemocnici vám v případě vašeho zájmu provedeme vyšetření protilátek na covid-19 přímo v naší laboratoři. Samotné vyšetření se provádí výhradně za přímou úhradu (zdravotní pojišťovny toto vyšetření neproplácejí). Žádanku na vyšetření si můžete vyzvednout v pokladně nemocnice (budova D, za vrátnicí) nebo stáhnout zde na webu. Nejprve zaplatíte částku dle zvolené varianty vyšetření, pak vám bude na odběrovém boxu oddělení biochemie v budově D odebrána krev.

Výsledek vyšetření se dozvíte osobně v laboratoři v nemocnici nebo také případně na poliklinice Malé nám. Benešov, i v poliklinice vám odebereme vzorky na protilátky covid-19, platba zde pouze kartou). Je možné poslat výsledky i na váš uvedený e-mail.

Varianty vyšetření:

 1. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgG, cena 390 Kč: Test je vhodný pro získání informace o onemocnění prodělaném v minulosti nebo po očkování. Výsledek je schopen poskytnout informaci o vytvořených IgG protilátkách, které mohou mít ochranný účinek před budoucí infekcí.
 2. SARS-CoV-2 (COVID-19) IgM, IgG, cena 750 Kč: Test je vhodný pro získání informace o podezření na probíhající nebo čerstvě odeznívající infekci a je doplňkem k PCR testu. Pokud pacient tvoří protilátky, je výsledek schopen poskytnout informaci o případném průběhu onemocnění.

Provozní doba na odběr vzorků je ve všední dny od 6:00 do 14:00 hodNa vyšetření se nemusíte objednávat.

Informace v laboratoři podáváme od 7:00 do 14:00 hod., prosíme, volejte pouze v tento čas. Děkujeme

Žádanka ke stažení zde: žádanky protilátky 3x


SITUACE V NEMOCNICI 

 • Dne 9. 4. 2021 Z důvodu příznivého vývoje poměru počtu hospitalizovaných s onemocněním Covid-19 a aktuálně dostupného personálu byl zrušen stav hromadného postižení osob od 8. 4. 2021.
 • Restart nemocniční péče bude nabíhat postupně a obezřetně, především s ohledem na obsazenost intenzivní péče (ARO+JIP), která má vyšší nároky na personální obsazení + samozřejmě stále budou v provozu zbývající 2 „standardní“ covidária na interně a ODOP, kde je počet lůžek bude závislý na množství pacientů s COVID-19, kteří potřebují hospitalizaci.
 • Odloženo bylo více než 1000 operačních výkonů napříč odbornostmi. Obnova neakutní operativy se bude spouštět postupně od 12. 4. 2021 s ohledem na naše personální i lůžkové kapacity, ale především na bezpečnost pacientů.
 • Od 1. 4. byl obnoven provoz lůžkového dětského oddělení, který byl omezen z důvodu chybějícího zdravotnického personálu, který pracoval na covidových odděleních.
 • Od 8. 4. 2021 je covidová jednotka na chirurgickém oddělení zrušena.
 • Od 12. 4. 2021 se otevře oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku jednak pro vlastní pacienty, jednak v rámci sdruženého lůžkového fondu chirurgických oborů jako lůžková rezerva pro ostatní chirurgické obory.
 • Od 12. 4. 2021 částečně obnovujeme elektivní operativu ve všech chirurgických oborech – vzhledem k stále poměrně plné intenzivní péči (ARO, JIP) zatím jen výkony, které následně nepředpokládají umístění pacienta na tato oddělení.
 • Od 19. 4 . 2021 obnovujeme SONO dětských kyčlí
 • Od 19. 4. 2021 bude v provozu kardiologická ambulance. Již ve dnech 15. – 16. 4. bude v ambulanci přítomna sestra – možné tel. objednávky.
 • Od pondělí 26. dubna 2021 bude znovuotevřeno lůžkové oddělení Komplexního rehabilitačního centra – prozatím v omezeném režimu – na polovinu své kapacity (20 lůžek) a to z důvodu sdílení personálu s ostatními odděleními nemocnice.
 • Od pondělí 12. dubna 2021 se otevírá odběrový box (odběr krve, moči a biologického materiálu pro praktické lékaře a specialisty) na poliklinice, Malé nám. Benešov. Provozní doba je pondělí až pátek od 06:00 do 14:00 hod. Je možnost zde odebrat vzorky i pro vyšetření protilátek na onemocnění covid-19. Platba je pouze bezkontaktně – platební kartou. Žádanku si můžete vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu nemocnice. Pokud jste si nechali odebrat krev na protilátky covid-19 v nemocnici, je možné si výsledky vyzvedávat na odběrovém boxu zde na poliklinice.
 • Spánková laboratořOd 1. 4. 2021 opět spuštěn omezený provoz: Ordinační hodiny: Pondělí 9:00 – 14:00 hodin, pouze objednaní pacienti!
 • Nutriční poradna – je od 17. 5. 2021 otevřena.
 • Od 11. 12. 2020 z důvodu kritické personální situace řeší neurologická ambulance pouze akutní a neodkladné případy.
 • Dětská neurologie nebude od 11. 11. 2020 ordinovat každou středu až do odvolání.
 • Žádáme pacientky gynekologicko-porodnického oddělení, aby s sebou braly pouze 1 osobu jako doprovod na ambulantní, ultrazvuková vyšetření a také do těhotenských poraden. Děkujeme
 • Od 17. 5. 2021 platí nové podmínky pro návštěvy na lůžkových odděleních více v Nařízení ředitele návštěvy od 17.5.2021

INFORMACE PRO DÁRCE KRVE:

Vážení dárci, od dubna 2021 začínáme s novým on-line objednávkovým systémem WebDonor. Pro jeho využívání potřebujete přihlašovací údaje a heslo, které získáte na našem transfuzním oddělení při darování krve nebo každý všední den od 6 do 14 hodin. Poté se můžete zaregistrovat k odběru sami z pohodlí  domova. Nadále ještě platí objednávání přes e-mail nebo telefonicky.

DALŠÍ INFORMACE o covid-19


Kontakty

 • U ZZS SČK je zřízena bezplatná telefonní linka 800 888 155Do call centra ZZS SČK lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz
 • Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. Volání na toto zkrácené číslo může být zpoplatněno v závislosti na ceníku vašeho operátora.

Letáky

                      

 


Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás podporují:

Kalas Tábor, Martě Podroužkové z Poříčí, vedoucímu skautského oddílu Janu Kadeřábkovi, Jiřině Jircové z Votic, Mš Berušky, benešovským Skautům, Rancherským Specialitám z Jestřebic, Kofole, Ondrášovce, Hasičům z Bedrče, Biopekárně Zemanka ze Sedlčan, Janě Dalibábové a Janě Kolaríkové z Dolních Jirčan, Vojtěchovi Hradečnému z firmy Meryup, Tomáši Nogovi, Firmě Arval Cz, Mokate Czech, Brašnářství Tlustý a spol., Městu Benešov, Petře Kočové a Václavu Hanibalovi, Nataše Zemanové, Café Restaurantu Zelený Strom, Spolku Krhany Z Krhanic, ČVUT, Petr Lunga a ZŠ Divišov, Jakub Pýcha, Mifer, NATU, děkujeme paní Šárce Sovové, Nikol Weingartové, jejich maminkám a paní Magdaleně Bílkové, pánům Radovan Janoušek a Ondřej Pojmon, panu Filipovi (šternberské koláčky), panu Milanovi Maděryči a Zuzaně Červenkové z GHC Genetics, panu a paní Hanibalovým, Hance a Aničce Vašákovým, paní Ratajové a Škvorové. SDH Bedrč, Nadačnímu fondu Kapka naděje #VLNANADEJE, Rádio Blaník „Svačiny pro naše hrdiny“, Michaele Hrubé, Petru Balíkovi, ZŠ Dukelská Benešov, MUDr. Josefu Zemánkovi, nakladatelství Meander, Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov, Drogerie TETA, projektu Běhej lesy, Farmapark Soběhrdy, Aqualand Moravia… Pomáháte nám i v druhé vlně pandemie, děkujeme Jiřině Šupkové, Cukrářství Mazzetti, Patisserie La Pausa paní Mrkvičková, Kapce naděje, Zdeňce Košařové z Visage Studio Benešov, rodině Zdražilových, firmě Pitcha Gogles, firmě DPD, Vízkovým a Vondrážkovým ze Sázavy, Peterkovým, paní Novákové a panu Schmidtovi, paní Steinbachové, ZŠ Jiráskova Benešov, firmě Shell Votice, firmě I love Hummus Všechlapy, ZŠ Jílové u Prahy, obyvatelům obce Ostrov, MŠ a ZŠ Sofie Říčany, ZŠ a MŠ Louňovice p/Bl., fi. Dvořák Benešov, Generali Česká pojišťovna, Benešovský běžecký klub a Triatlon Team Astra Benešov, zaměstnancům OSSZ,  fimy chytryinternet.cz a Backer Computer CZ, Dům dětí a mládeže Benešov, Kapka naděje, poslanec Jan Skopeček, radní Středočeského kraje Pavel Pavlík, ZŠ Chotýšany, Bauhaus, Město Benešov, Posázaví o.p.s., fi. Bakker s.r.o., vydavatelství RF Hobby s.r.o., Spolek Kamarádi Načeradce (Martina Šulcová, Petra Bartoníčková), Továrna Vlašim, Miroslavu Šinděláři ze Všechlap, o.s. Woskovky ze Sázavy, obec Krhanice, společnost Lidl, Rancherské Speciality z Jestřebíc, facebookové skupině Benešovsko tleská, ZŠ Jankov, Pwc Česká republika, Česká podnikatelská pojišťovna, obyvatelé Krhanic, VeganlandEU, MěDDM Vlašim, Shell Poříčí nad Sázavou, městys Louňovice p. Blaníkem, ZŠ a MŠ Louňovice p. Blaníkem, „Šijeme roušky“ a Farma Křížov p. Blaníkem, Energie lékařům …

 

Určitě neznáme jména všech Vás, kteří nám poslali povzbuzení a sílu do naší práce jak v první vlně pandemie, tak i nyní, v druhé vlně covid-19!

Děkujeme, moc si toho vážíme.