Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Odběrové místo na antigenní testy se z nemocnice přestěhuje do kulturního centra Karlov v Benešově

Od 16. března 2021 bude odběrové místo číslo 2, tedy dobrovolné testování veřejnosti antigenními testy, fungovat v KC Karlov Benešov, v prostorách baru Labyrint (vchod z boku hlavního vchodu KC Karlov od parkoviště Pod Brankou). Z důvodu stěhování nebude v pondělí 15. 3. 2021 odběrové místo na antigenní testy v nemocnici  v provozu.

Testování má spíše narůstající trend, a proto je výhodou, že se odběrové místo bude nacházet ve větších prostorách v přízemí, v okolí je také větší možnost k zaparkování vozidla. Město Benešov nám vyšlo vstříc, za což děkujeme.

„Odběrové místo pro antigenní testování stěhujeme ze dvou důvodů. Tím prvním je zvýšení komfortu. V baru Labyrint je více prostoru, je v přízemí, takže je to místo lépe dostupné, a je komfortní jak pro klienty, tak personál. Druhým důvodem je větší možnost parkování. My plynule navyšujeme provoz velkokapacitního očkovacího centra v nemocnici a hrozil by nedostatek parkovacích míst,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Odběrové místo bude mít vchod z boku kulturního centra přímo u schodů od parkoviště Pod Brankou. Toto parkoviště bude částečně vyhrazeno pro parkování klientů odběrového místa (parkování bude zdarma). Vjezd před kulturní dům bude povolen pouze držitelům průkazu ZTP a imobilním osobám s doprovodem (řidičem) s tím, že zastavení vozidla u kulturního domu bude umožněno jen na vystoupení a nastoupení imobilní osoby, která jde na odběr antigenního testu.

Dobrovolné testování veřejnosti na COVID-19 antigenními testy probíhá od 16. 12. 2020, testování se mohou zúčastnit všichni občané ČR, je zdarma a je možné ho opakovat od 1. 2. 2021 po 3 dnech (např. pokud podstoupil klient test v pondělí 1. 2. 2021, nárok na další Ag test hrazený z prostředků veřejného pojištění má až 4. 2. 2021 – čtvrtek).

Antigenní testování je zdarma jen pro ty, kteří mají platné zdravotní pojištění v ČR. Pokud ho klient nemá, je stanoven poplatek 350 korun. Ten zaplatí bezhotovostně přímo na místě platební kartou. Poplatek musejí zaplatit také ti klienti, kteří se dostaví na antigenní test ve frekvenci méně než tři dny.

Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Nelze testovat z automobilu!

Kontakt: 702 153 653, objednávání přes „Portál pacienta“ na našem webu, dostavit se můžete i bez objednání, ale s vědomím toho, že budete muset setrvat, než přijdete na řadu.

Objednané časy jsou pouze orientační.

Otevřeno pondělí až pátek od 7:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hod., sobota 7:00 – 12:00 hod.

Poslední odběr provádíme 30 min. před koncem provozní doby!

Klienti přicházejí bez žádanky od praktického lékaře či hygienické stanice, prokázat se musí občanským průkazem nebo průkazem pojištěnce.

Výsledek testu se dozvíte do 20 minut.