Koncem loňského roku jsme opravili budovu patologie

Pokračujeme v modernizaci budov, loni jsme dokončili fasádu na patologii.

Budova patologie, která se nachází v zadní části areálu nemocnice, je zateplená, s novými okny a fasádou, opravená je i její střecha. Rekonstrukce objektu byla už velmi potřeba. Na projekt finančně přispěla Evropská unie a Středočeský kraj.

„Je to dům starý čtyřicet let a nikdy se v něm od doby jeho vzniku žádná velká oprava neprováděla. Tomu odpovídal i celkový stav budovy,“ uvedl technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba s tím, že v plánu je také rekonstrukce interiéru. „Vnitřní prostory plánujeme kompletně zrekonstruovat obdobně jako například interní pavilon, tedy od elektroinstalace, rozvodů vody, topení až po generální rekonstrukci chladicích boxů na zemřelé. Dovybavíme prostory také klimatizací a nábytkem,“ vyjmenoval PhDr. Jan Kolbaba.

Kompletní zateplení objektu patologie, snížení energetické náročnosti budovy a dosažení energetických úspor při provozu byla první fáze plánované rekonstrukce. Náklady byly více než 5 607 154 milionů korun, přičemž dotace EU činila polovinu (2 803 577 Kč), druhou polovinou přispěl Středočeský kraj jako majoritní vlastník nemocnice. Rekonstrukce probíhala loni na podzim.

„Co se týká druhé fáze rekonstrukce – interiéru, již zpracováváme projektovou dokumentaci, a i tady se budeme snažit získat podporu evropských dotací. Doufáme, že uspějeme,“ dodal technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba.

Rozsáhlou rekonstrukcí prošel v posledních dvou letech zmiňovaný pavilon Nové interny, kde se nachází již zmodernizované interní oddělení a neurologie s ambulantní a lůžkovou částí či Endoskopické centrum. Poslední budovou, která potřebuje generální opravu, je ústavní kuchyně.

Více o projektech s dotačními tituly, které získala naše nemocnice zde