Společnost BTL nám darovala unikátní přístroj

29. 5. 2023

BTL Medical Technologies: Pomáhat tak, aby to mělo smysl, je pro nás naprosto klíčové.

Společnost BTL Medical Technologies pomáhá tam, kde je potřeba a tentokrát podpořila Komplexní rehabilitační centrum Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Nemocnici darovala přístroj Emsella v hodnotě 1,5 milionu korun, který pomáhá pacientům s inkontinenčními problémy.

„Benešov je pro BTL jedno z několika mála domovských měst. Máme zde téměř 30 let zázemí pro výrobu, nyní s více než 250 zaměstnanci, odkud jdou výrobky prakticky do celého světa,” říká ředitel benešovské výroby BTL Medical Technologies Vladimír Vít.

„Pomáhat nejen v regionu Benešovska je pro nás přirozené a pomáhat tak, aby to mělo smysl, je pro nás naprosto klíčové. Proto jsme po dohodě s Nemocnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově darovali přístroj Emsella s unikátní technologií pulsního magnetického pole. Tento přístroj pomáhá pacientům s inkontinenčními problémy,“ říká Tomáš Drbal, ředitel BTL Medical Technologies.

Zdravotnický přístroj Emsella má pro lékaře, ale i pro pacienty s inkontinenčními problémy, řadu praktických výhod. Zlepšení lze očekávat již po prvních šesti terapiích během tří týdnů, navíc pacient sedí oblečený ve výškově nastavitelném křesle a po třicetiminutové terapii se může hned vrátit k běžným denním činnostem. Krátké účinné terapie jsou ale také výhodou pro zdravotnické pracoviště, protože nezatěžuje zbytečně dlouhými a častými terapiemi.

Emsella je umístěna v Komplexním rehabilitačním centru v části elektroléčby. „Velmi si vážím velkorysého kroku firmy BTL, která nám jako svému dlouholetému obchodnímu partnerovi tímto darem otevřela nejmodernější cestu ke komplexnímu řešení zdravotních potíží v oblasti pánevního dna. Léčebná kúra v křesle Emsella tak může být dalším prvkem v portfoliu našeho rehabilitačního centra mnohem dříve, než jsme sami plánovali,“ uvedl předseda představenstva nemocnice MUDr. Roman Mrva.

„Věřím, že nemalou měrou k tomuto kroku přispělo nejen krásné a přívětivé prostředí našeho rehabilitačního centra, ale především vysoce erudovaný, usměvavý a vždy přívětivý kolektiv tohoto pracoviště. Toto unikátní křeslo zde bude na správném místě jako pomyslná třešnička na dortu péče o pánevní dno, kterému se paní primářka se svým kolektivem již dlouhé roky intenzivně věnuje a má mnoho spokojených pacientů. Věřím, že díky Emselle se počet spokojených pacientů podaří dále navyšovat,“ dodal MUDr. Roman Mrva.