Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Spokojení klienti

Jsme rádi, že jsou naše pacientky spokojené !!! červenec 2022
Dobrý den, moc ráda bych touto cestou poděkovala lékařům a sestřičkám z interního oddělení – MOJIP, kde jsem byla hospitalizována od začátkem července 2022. Byla to moje první zkušenost s Vaší nemocnicí, dříve jsem byla hospitalizována vždy v Praze. Ale ochota a péče Vašich lékařů a sestřiček byla nadstandardní. Již na příjmové ambulanci jsem měla štěstí na skvělého lékaře – MUDr. Holub a na JIPu bylo úžasné úplně vše. Sestřičky máte naprosto dokonalé, vždy s úsměvem na tváři, nic pro ně nebyl problém, stejně jako pro ošetřovatelky. Pan primář je člověk se srdcem na správném místě, se vším si věděl rady a též člověka potěšil optimistickým přístupem. Navíc je vidět, jak krásně spolu všichni vychází, a proto i atmosféra pro pacienta je skvělá. Pracuji 20 let jako zdravotní sestra, z toho většinu času na záchranné službě, dělala jsem zahraniční repatriace, takže jsem opravdu nemocnic navštívila hodně, a tak mohu tvrdit, že interní JIP Vaší nemocnice je opravdu TOP. Byla bych moc ráda, kdyby se toto poděkování dostalo právě na JIP, protože si to všichni zaslouží. Ještě jednou všem moc děkuji a přeji hodně štěstí, zdraví a hodně spokojených pacientů. Děkuji moc. J. N.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! červenec 2022
Dobrý den, před měsícem jsem ORL chválil po zkušenostech s banalitou středního ucha a jeho ošetřování, a za přístup. Na sklonku května (30. 5. 2022) jsem byl nucen vyrazit směr Nemocnice Benešov opět, tentokrát o půlnoci. Druhý, mladší syn se mi začal v noci dusit, mám 5 dětí, tohle jsem viděl poprvé a dost jsem se vylekal. Sednul jsem do auta, zavolal 155 a ujistil se, že k Vám jedu správně, že zrovna nemalujete či něco jiného. Syn už byl lepší, ale pořád to nebylo ono. Sestra otevřela do vteřiny, houkla na doktora (Jan Burian), ten se hned Tomáše ujal. Musím opět s obrovským potěšením konstatovat: absolutně klidný, věcný, milý přístup s povzbuzováním (strkal mu do nosu nějakou dlouhou sondu). Neustálá komunikace se mnou jak ze strany pana doktora, tak ze strany sestřičky. Což je to nejdůležitější. Je-li klidný rodič, a ví-li co se děje, co se bude dít, jen tak může působit svým klidem na dítě. Nevím kolik je na ORL dalších pokladů, ale super! Děkujeme! M.A.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! červen 2022
Vážený pane primáři interního oddělení, dovolte mi abych Vám vyjádřil poděkování za excelentní práci vašeho MOJIP. Na konci dubna jsem zkolaboval ve Vlkovci. Již práce záchranné služby byla perfektní. Dostal jsem se na příjem ve vaší nemocnici v cca 18 hodin, okamžitě jsem byl podroben vyšetření, včetně odběrů, což se několikrát opakovalo. V cca 21,30 hod jsem byl převezen na MOJIP, kde mě ošetřovali MUDr. Mičola a MUDr. Humešová. Zde jsem byl ošetřován pracovníky k maximální spokojenosti. Já jsem přišel do styku hlavně s Evou, Miluškou, Markem a sanitářem Pavlem. Všichni Vaši pracovníci na MOJIP si zaslouží za svoji poctivou, ochotnou a profesionální práci maximální pochvalu, ocenění a poděkování. Ještě jednou Vám všem děkuji a přeji úspěchy v práci a osobním životě. R. P. z Prahy


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! červen 2022
Vážený pane řediteli, chtěla bych Vám i celému kolektivu lékařů a sestřiček z jednotky intenzivní péče pod vedením pana primáře Miroslava Urbánka velmi poděkovat za vstřícnou a laskavou péči o mého bratra pana F. V., který se u Vás léčil na konci dubna 2022. S pozdravem sestra H. H.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! červen 2022
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za perfektní zajištění rehabilitací v Benešově pro mého manžela novodobého válečného veterána A. F. Ještě jsem nezaznamenala takovou součinnost a velice nás to oba nabilo energií! Manžel ještě nikdy nikde nevyzkoušel pomocné zařízení pro špatně chodící, jako je Luna, ze kterého byl opravdu nadšen a nebál se chodit. Výsledek je opravdu vidět na jistější chůzi s chodítkem. Máme z toho velikou radost a za to patří velké díky Vám!! Manžel ještě nikdy nebyl tak v pohodě a spokojen. Personál, který o něj pečoval a cvičil s ním, si velmi chválil! Pokud by bylo možné, rádi tuto příležitost zopakujeme. Velké poděkování. S pozdravem, I. a A. F.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! červen 2022
Dobrý den. Byl jsem se synem v březnu opakovaně na drobném vyšetření na ORL, zánět středního ucha. Pokaždé jiný lékař, resp. ve druhém a třetím případě lékařka, dnes zase lékař, ale dojem jeden jediný. Absolutně vlídní lidé s očním kontaktem ke mně jako k doprovodu, s vlídným, věcným přístupem k synovi. To samé sestry. Každý z personálu, když se mnou mluvil, nebo provedl vyšetření, tak se vlídně usmál. Říkám si jakou energii člověk vyzařuje, takovou i přijímá, ale rozhodně tomu tak vždycky je, takže si myslím, že stejně tak jako se říká, že ryba smrdí od hlavy, tady to vypadá na opačnou situaci, kdy možná vedení oddělení působí na své lidi pozitivně. Ano, byli jsme u vás se zánětem ucha, za minutu z ordinace, ale už nějakou zkušenost mám. Všem přeju hodně štěstí. S pozdravem M. A.


Jsme rádi, že jsou naše pacientky spokojené! květen 2022
V loňském roce (červenec) jsem byla hospitalizována v Komplexním rehabilitačním centru. Velice chválím všechny zaměstnance rehabilitace od uklízeček po sestřičky a lékaře. Takovou péči jsem v životě nezažila, a že už jsem toho zažila. Všechny i po tom uplynulém roce chválím a vzpomínám na ně. Sice neběhám jak za mlada, ale denně chodím hodinu (s pomocí hůlky). Za vše velice děkuji. Vaše V.H.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení! květen 2022
Posíláme pozdravy z Tenerife a rádi bychom touto cestou poděkovali celému týmu dětského lůžkového oddělení za nesmírnou ochotu, péči a vřelý přístup, kterého nám bylo dopřáváno až do dne před odletem. Z celého srdce vám děkujeme! S přáním jen toho nejlepšího. Celá rodina R.


Jsme rádi, že jsou naše pacientky spokojené! květen 2022
Dobrý den, touto cestou bych ráda poděkovala lékařům a personálu na ambulanci chirurgie a ortopedie. Lékařům a sestřičkám z mé strany patří velký obdiv a dík. Mnohokrát děkuji za skvělou péči, kterou jste věnovali mojí mamince v roce 2022. Do nemocnice jsem sní jezdila na kontroly dvakrát týdně po dobu dvou měsíců. Vždy jsem se setkala s velkou profesionalitou všech lékařů a vysoce kvalitním a vstřícným přístupem jak k mojí mamince pacientce, tak ke mně jako k rodinnému příslušníkovi. Děkuji Vám všem. Jste profesionální a sehraný tým. Máte můj obdiv a přeji Vám všem hodně zdraví a spokojenosti. H. B., Praha


Jsme rádi, že jsou naše pacientky spokojené! duben 2022
Poděkování lékaři – interní oddělení – pan MUDr. Paluch. Pane doktore, velice Vám děkuji za Vaši péči, kterou jste věnoval mojí mamince, která ležela v únoru a v březnu 2022 na oddělení interny. Vždy jste k mojí mamince přistupoval vstřícně, laskavě a s vysokou lékařskou profesionalitou. Vaší práce si velice vážím a mnohokrát děkuji. Práce lékařů je těžká a velmi odpovědná. Lidé, kteří si neprojdou cestou jako jsem prošla já s nemocnou maminkou, nejsou schopni ohodnotit těžkou práci lékařů a sester. Děkuji Vám za vše, co jste pro maminku udělal. Jste lékař na svém místě. Děkuji Vám za psychickou podporu a sílu, kterou jste mi v těžké době věnoval. Přeji Vám hodně zdraví a spokojenosti. H. B.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! duben 2022
Dobrý den, chtěla bych touto cestou velmi poděkovat Neurologické ambulanci ve vaší nemocnici. Jsem po operaci páteře  a jen díky nim, jsem začala žít život bez bolesti !!!! Největší dík patří paní doktorce Kyzourové, která vše zařídila velmi rychle, mile a ochotně. Všechny sestřičky byly vždy milé, hodné, empatické a na kontrolu k nim jsem se těšila. Nikdy jim nepřestanu být vděčná. Ještě jednou DĚKUJI MOC ZA VŠECHNO !!!!!!! S pozdravem J. B.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! duben 2022
Dobrý den. Začátkem dubna jsem navštívila pohotovost pro dospělé ve Vaší nemocnici. Sice je to pro mě dál, ale vzhledem k tomu, že jsem u Vás absolvovala již dva porody a byla jsem maximálně spokojena, jsem byla ráda, že mi můj stav dovolil dojet až k Vám. Chtěla bych tímto poděkovat všem, kdo včera sloužil – paní doktorce Vejrové ale i VŠEM sestřičkám, které ten den sloužily. Jejich péče a zejména lidský přístup, byl měl jít příkladem všem nemocnicím. Nemám tedy s návštěvami pohotovosti moc bohaté zkušenosti, ale když už se vystresovaný člověk s nějakými potížemi dostane na lékařskou pohotovost, tak si myslím, že by to mělo vypadat přesně tak, jako u Vás. Poprosím Vás o předání mého mailu na příslušná místa. Ještě jednou všem moc děkuji   L. J.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! duben 2022
Vážený pane řediteli, dovoluji si Vám napsat svoje zkušenosti s kvalitou péče o pacienta v benešovské nemocnici Rudolfa a Stefanie, které jsem získal na základě zde provedené operace ramena a následné rehabilitační péče. Vlastní artroskopické operaci, která byla provedena v polovině ledna 2022, předcházela v roce 2021 řada konzultací a následně vyšetření, jednak se zkušeným ombudsmanem benešovské nemocnice panem Petrem Ballekem a zejména pak se skvělým ortopedem panem MUDr. Róbertem Pituchem, který mně nejprve vysvětlil všechny možnosti řešení mého zdravotního problému, poté postup při operaci v okamžiku, kdy jsem se pro tento zákrok definitivně rozhodl, a rovněž mi detailně zodpověděl všechny moje doplňující dotazy.
Bezprostředně po zákroku jsem, samozřejmě jako laik, nemohl posoudit úspěšnost operace, protože mě čekala následná rehabilitace, která byla zahájena hned druhý den po operaci, de facto ještě na nemocničním lůžku a poté nejprve v domácím prostředí. Následující týden jsem již začal docházet do nově vybudovaného rehabilitačního pavilonu přímo v areálu nemocnice, kde jsem se mohl vlastní rehabilitaci naplno věnovat.
V rehabilitačním pavilonu jsem se však nestačil divit, jakým způsobem to zde funguje. Vše myslím v tom nejlepším smyslu toho slova. Počínaje přijímací kanceláří, kde se se mnou vždy jedna z dam snažila trpělivě poskládat termíny všech procedur tak, aby mi to maximálně vyhovovalo a zároveň aby byly procedury k dispozici, protože i zde si Covid-19 průběžně vybíral svoji daň v podobě byť jen krátkodobé nepřítomnosti řady rehabilitačních pracovníků. Dalším příjemným šokem pro mne bylo vybavení jednotlivých místností – mám na mysli motodlahy, běžecký/chodící pás, magnetoterapii, elektroléčbu, různé typy vířivek, infra lampy, různé přístroje a pomůcky v sále s názvem Posilovna, atd. Nemám sice jakékoliv srovnání s jinými podobnými pracovišti, ale i tak si troufnu říci, že je zdejší vybavení špičkové a navíc maximálně využité. Je zde zkrátka neskutečný „frmol“. To nejlepší si však nechávám nakonec. Všechny místnosti, přístroje a pomůcky by nebyly k ničemu, kdyby zde nebyla doslova armáda rehabilitačních pracovníků, kde převažují dámy. Jejich přístup ke každému jednotlivému pacientovi je úžasný, pokaždé soustředěný, milý, vstřícný. Při každém sebemenším problému pacienta okamžitě reagují a mění aktuální plán dle potřeby a reakce jeho organismu na danou proceduru. Nejvíce času jsem strávil na motodlahách a v sále Posilovna, kde se může v jednom okamžiku sejít více pacientů, takže jsem byl takovým situacím u dvojice „pacient-rehabilitační pracovnice“ přítomen opakovaně. A vždy jsem byl jimi fascinován. Byla to skutečná PÉČE. Během různých procedur jsem prošel rukama více rehabilitačních pracovnic, jejichž všechna jména bohužel neznám, nicméně moje poděkování patří hlavně dámám na motodlahách, zejména paní Borákové, která mě navíc měla i na individuální cvičení. Díky nim mohu po necelých 3 měsících konstatovat, že rameno se dostalo do takového stavu, ve kterém jsem jej neměl již řadu let. Po dobu rehabilitace jsem byl i nadále pod kontrolou jednak pana MUDr. Pitucha, ale i rehabilitační lékařky paní MUDr. Michálkové. Pan MUDr. Pituch mi při každém setkání sdělil, abych počítal s návratem ramena do uspokojivého stavu zhruba tak po 3-6 měsících. Nyní mohu říci, že se trochu „mýlil“. Každému bych přál takový „omyl“. Stojí však za ním jeho skvělá práce, a všech jeho kolegů, na operačním sále, podpořená následnou rehabilitační péčí ve výše popsaných podmínkách. Díky vám všem! S pozdravem J.P.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Hezký den, gynekologickému a porodnickému oddělení, staniční sestře paní Vnoučkové a jejímu týmu. Před rokem jsme Vás hodně potrápily a Vy jste nám oběma zachránili život. Dianka se narodila ve 29.týdnu s 1370g a teď to na ní vůbec nepoznáte. Až bude situace příznivější, přijdeme se za Vámi zase podívat. Prozatím Vám posílám foto, jak se té naší princezně daří, a jak oslavila 1.rok. Přejeme Vám krásný den. L. a D. D.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Dobrý den, rád bych alespoň touto formou poděkoval lidem, které jsem spolu se synem, potkal o víkendu koncem února na chirurgické pohotovosti Nemocnice Benešov. Syna ošetřoval pan doktor Holešovský, anestezii prováděla paní doktorka Borůvková, jména sestřiček a dalšího personálu neznám, ale fajn byli všichni. Přestože mám dva sportující kluky a drobné bolístky jsme občas řešili, s tak sympatickými a vstřícnými lidmi jsem se v českém zdravotnictví nikdy nesetkal. Prosím vyřiďte jim mé poděkování a snad budu mít v nejbližší době cestu kolem, pro osobní poděkování. S pozdravem T.K.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Dobrý den, před měsícem v sobotu odpoledne jsem byla vyšetřena na LSPP a byla jsem velmi mile překvapena přístupem a důsledností se kterou jsem byla vyšetřena. Chtěla bych moc poděkovat a pochválit sestřičku, pana doktora MUDr. Marcel Truelle a na SONO vyšetření MUDr. Jakub Richter. Kéž by bylo ve Vaší nemocnici více takových zdravotníků. Hezký den.  I. V.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Pochvala pro personál! Dobrý den, od 16 .1.2022 jsem prošla třemi odděleními, ortopedii, rehabilitací a JIP. Chtěla bych touto cestou všem velmi poděkovat za skvělou péči, přístup a lidskost. Panu doktorovi Pituchovi za skvělou operaci kyčle, ale obzvláště chci poděkovat panu doktorovi Otavovi a panu primáři Urbánkovi za záchranu svého života při rozsáhlé embolií plic, která mě postihla nedávno. Jsem jim velice vděčná a nikdy nepřestanu. Víc takových lékařů. Velké díky!!!!!   J.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Vážený pane řediteli.  Chtěla jsem Vám poděkovat za vynikající péči, která se nám od Vaší nemocnice dostala a dostává. Především od MUDr. Breburdy, který pomohl mému manželovi a poté i mě. Dále také MUDr. Zdeněk Skýpala a MUDr. Nikolas Petrov z chirurgického oddělení. Nedávno jsme navštívili opět chirurgii z důvodu úrazu dcerky ve školce – chvála MUDr.  Kataríně Marhefkové – vynikající přístup k dcerce a prvotřídní ošetření. Chvála patří i lékařům na ORL oddělení – navštívili jsme jak já, tak i dcerka – MUDr. Vendula Langerová, MUDr. Alžběta Kubalíková, MUDr. Vendula Langerová, MUDr. Michal Sisák, MUDr. Anna Rumanová. Díky patří i internímu oddělení – několikrát byl manžel odvezen rychlou záchrannou službou na interní oddělení, kde byl velmi spokojen s péčí a přístupem lékařů i sestřiček.  Výše uvedeným lékařům a sestřičkám na odděleních ještě jednou touto cestou děkujeme, zároveň patří velké díky i Vaší osobě.  V této nelehké době přejeme mnoho zdraví, klidu a pevné nervy všem. S pozdravem a přáním hezkého dne.   Ing. S. Č.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! březen 2022
Vážený pane řediteli, chtěla jsem Vám poděkovat za vynikající péči, která se nám od Vaší nemocnice dostala. Především od MUDr. Breburdy, který pomohl mému manželovi a poté i mě. Dále MUDr. Zdeněk Skýpala z chirurgického oddělení. Nedávno jsme navštívili opět chirurgii z důvodu úrazu dcerky ve školce – chvála MUDr Katarína Marhefková.  Děkuji,  S.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! únor 2022
Dobrý den,  chtěl bych poděkovat za pečlivé a úspěšné vyléčení mého úrazu nohy. Ošetřil mě MUDr. Nikolas Petrov z chirurgického oddělení a dále jsem k němu jezdil na kontroly. .Jsem  diabetik, měl jsem obavu o zhojení, vše proběhlo hladce a pan doktor má velice příjemný a lidský přístup. Ještě jednou děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne P.  V.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! únor 2022
Vážení, dovolte mi jménem mým i mého manžela, který byl nedávno hospitalizovaný na MOJIP interního oddělení, ze srdce poděkovat sestřičkám a všem, kteří se podíleli na péči o něj. Bohužel nebyl zrovna vzorným a spolupracujícím pacientem, ale i přesto byl personál plný pochopení a profesionality.
Až donedávna, jsem si myslela ,že empatie a vstřícnost už se mezi zdravotníky moc ,,nenosí“. .Jsem šťastná, že jsem díky nim zase začala zdravotníkům důvěřovat . Prosím předejte jim mé, a především manželovo poděkování. I. Z.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! únor 2022
Interní oddělení – poděkování. Vážení, byl jsem již několikrát na Vašem oddělení hospitalizován, naposledy do 21. 1. 2022. Zdravotní stav se mi výrazně zlepšil Vždy jste mi poskytli perfektní medicinskou péči. Nejen odbornost i  vzorné prostředí Vašeho oddělení je obdivuhodné. Dovolte mi Vám všem lékařům, sestrám i dalším na oddělení upřímně poděkoval.
Ještě jednou moc děkuji!  Z. K.


Jsme rádi, že jsou naše pacientky spokojené!!! únor 2022
Dobrý den, paní primářko Hlaváčková, před 14-ti dny, jsem podstoupila vyvolávaný porod, který vedla paní doktorka M. Vlčková. Chtěla bych moc poděkovat paní doktorce,  která mě vlastně provázela už od screeningu ve 20tt. I přes velikou bolest byl a je pro mě narození syna nádherným zážitkem. Neměli to se mnou na porodním boxu jednoduché, o to víc si vážím veškeré péče a způsob vedení porodu. Děkuji za příjemný pobyt a péči na Vašem oddělení.  Přeji hezký zbytek týdne a mnoho spokojených rodiček jako jsem byla já.  S pozdravem T. C.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! leden 2022
Dobrý den pane řediteli, mezi lidmi vládne v současné době většinou zášť, bezohlednost, a hlavně potřeba si neustále na něco stěžovat. Já jsem se vydala jinou cestou, a to chvály a potřeby poděkovat těm, kteří si to opravdu zaslouží. Ráda bych vyjádřila svůj dík za péči, kterou Vaše nemocnice věnuje po zlomenině krčku mému tatínkovi V. S., nejdříve po operaci na ortopedii, poté na oddělení následné péče a nyní na rehabilitačním oddělení. Touto cestou chci vyjádřit poděkování a obdiv celému týmu lékařů , lékařek , sestřiček i pomocnému personálu. Jejich profesionalita, ochota a laskavý přístup ulehčuje pobyt pacientům obzvláště v této době, kdy nemohou vídat své blízké. Jménem mého tatínka moc děkuji sestřičkám na rehabilitačním oddělení , které mají vždy milé slovo a pochopení,  a v době Vánoc mu pomohly překonat dny bez blízkých. Jak říká : ,,nejsou tu sestřičky – jsou tu andělé“.
Ještě jednou moc děkuji a do nového roku Vám všem přeji pevné zdraví , spokojenost a úspěch v soukromí i v práci. M.B.


Jsme rádi, že jsou naši pacienti spokojení!!! leden 2022
Dobrý den, chtěl bych poděkovat za lidský a vstřícný přístup v péči o mého otce neurologickému oddělení,  jmenovitě doktorce Kyzourové. S pozdravem M. M.