Známý herec Christian Kohlund v naší nemocnici

31. 10. 2022

• Herec narozený v Basileji ve Švýcarsku patří mezi nejznámější v německy mluvících zemích, a především v Německu. V Čechách ho známe z mnoha filmů, a hlavně ze seriálů, jako je například Kriminálka Curych, Hotel snů, Doktor z hor, Kobra 11, Siska, Die Schwarzwaldklinik, Anna Maria – Eine Frau geht ihren Weg, a další.
  • Tento víkend se herec s filmovým štábem zastavil také v benešovské nemocnici a strávil zde jako postava právníka Thomase Borcherta dva dny plné natáčení dalšího dílu seriálu Krimi Zurich. Natáčení se odehrávalo nejdříve venku před Komplexním rehabilitačním centrem nemocnice a posléze na chodbách a v pokoji tohoto zařízení. Proč? Odpověď je jednoduchá. Budova, interiér a vybavení rehabilitačního pavilonu v benešovské nemocnici je zcela jistě srovnatelné s podobným moderním švýcarským zařízením, a proto se na dva dny pojmenovalo na Matthäus Klinik v Zürichu.
  • Pro personál i pacienty se toto natáčení stalo zajímavým zpestřením jejich práce a také pobytu v nemocnici. Někteří pacienti navíc se známým hercem stačili prohodit i pár slov. Christian Kohlund se s personálem i rád vyfotografoval. Německo-český filmový štáb a herci byli s prostory rehabilitačního pavilonu na natáčení velice spokojeni, a tak nevylučují, že se zase brzy rádi vrátí.