V naší nemocnici funguje program zaměřený na péči o válečné veterány

14. 2. 2022

• Minulý týden ve středu 9. 2. 2022 bylo slavnostně podepsáno memorandum o programu zaměřeného na péči o válečné veterány mezi Nemocnicí Rudolfa a Stefanie Benešov a Sdružením válečných veteránů, Československou obcí legionářskou a Českým svazem protifašistických bojovníků.
  • Cílem programu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov zaměřeného na péči o válečné veterány je poskytnout komplexní zdravotní služby vybrané skupině lidí (válečným veteránům) a zlepšit tak zdravotní péči o dotčené osoby v lokalitě Benešov a okolí. Výhodou projektu je nejenom komplexnost nabízených služeb, ale také jejich provázanost a dostupnost.
  • V rámci programu naše nemocnice nabízí a zajišťuje veteránům 3 balíčky zdravotnických služeb (1 základní a 2 nadstavbové), které na sebe navzájem navazují. V kontextu komplexní péče je věnována pozornost především kardiovaskulárnímu systému, centrálnímu nervovému systému, pohybovému a smyslovému aparátu.
  • Tento projekt a memorandum o spolupráci v nemocnici už funguje od roku 2014 a aktuálně bylo znovu podepsáno jeho pokračování. Podpisu se účastnili MUDr. Roman Mrva, předseda představenstva nemocnice , Ing. Karel Hrůza ze Sdružení válečných veteránů ČR- KO Středočeský Kraj, Ing Miroslav Marek za Československá obec legionářská – Jednota Benešov 2,  a Marie Peterková za Český svaz protifašistických bojovníků – Benešov. Při této příležitosti byl MUDr. Roman Mrva veterány vyznamenán a bylo mu předáno ocenění a poděkování za tuto spolupráci a pomoc.
  • Program Péče o válečné veterány je určen pro poskytování zdravotních služeb, a to pro druhoválečné a novodobé válečné veterány a osoby, na které se vztahuje zákon č. 255/1946 Sb.; účastníci domácího odboje v ČSR a v zahraničí a zákon č. 170/2002 Sb. a vyhlášky č. 191/2005 Sb.