Díky nadaci Kapka naděje má dětské oddělení přenosný ultrazvuk

28. 4. 2022

• Nadační fond Kapka naděje věnoval novorozeneckému oddělení benešovské nemocnice nový přístroj Viamo c100. Jde o mobilní ultrazvuk v hodnotě 500 tisíc korun, který umožní vyšetření miminek přímo na oddělení.
  • „Moc děkujeme za tento dar. Do této chvíle jsme sdíleli sono s gynekologickým oddělením, nyní pro nás bude ultrazvukové vyšetření snazší. Přístroj je plně dostačující k provádění jak screeningových, tak i specializovanějších vyšetření, jako je například velmi často vyžadovaná kardioechografie,“ uvedl primář dětského oddělení MUDr. Michael Richter.
  • Standardní vyšetření umožňující sledovat vývoj plodu od početí až po narození, běžně se používá k určení termínu porodu, k určení počtu plodů, k sledování vývoje plodu, k sledování vývojových abnormalit, k sledování pohybů plodu a jeho srdeční činnosti, ale také po narození při screeningu skrytých vad, který je prováděn u všech narozených miminek. Ta díky mobilitě nebudou muset být převážena na externí pracoviště.
  • Ultrazvukový diagnostický přístroj Canon typ Viamo c100 kombinuje všechny výhody přenosného ultrazvuku s diagnostickou přesností, produktivitou a komfortem stacionárního stroje. Malý systém, skvělý výkon. Viamo c100 nabízí robustní kvalitu obrazu a bezproblémovou podporu pracovních postupů v situacích, kdy je vyžadována neomezená přenositelnost.
  • Kapka naděje podporuje Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov již 15 let. Naposledy darovala v roce 2018 na dětské oddělení 19 dětských lůžek včetně matrací v hodnotě více než 205 tisíc korun.