Přeskočit na obsah

Dáváme příležitost lidem se zdravotním znevýhodněním. Naše nemocnice se umístila na druhé příčce v soutěži DiverzITY

25. 6. 2026

Naše nemocnice získala 2. místo v soutěži Zaměstnavatel roku 2026 v zahajovacím ročníku DiverzITY neziskové organizace Rytmus Střední Čechy. Projekt propojuje firmy a instituce se zájemci o práci se zdravotním znevýhodněním. Organizace oceňuje zaměstnavatele, kteří dávají lidem se zdravotním znevýhodněním dobrou práci stejně jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti.

Ocenění převzal v Praze Mgr. Martin Nosek, ředitel řízení lidských zdrojů: „Minulý týden jsem měl tu radost převzít za naši nemocnici 2. místo v ocenění DiverzITY Dobrá PRÁCE – Zaměstnavatel 2026. Ocenění si moc vážíme. Hlavně proto, že potvrzuje něco, čemu v nemocnici věříme, a to že dobrý tým může být složený z různých lidí. A právě proto může dobře fungovat. Chtěl bych poděkovat organizátorům této aktivity, všem kolegyním a kolegům v nemocnici a vůbec všem, kteří pomáhají bourat zbytečné bariéry.“

Akce proběhla pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov je známá svým dlouhodobě inkluzivním přístupem a aktivním zaměstnáváním osob se zdravotním postiženým. Již dříve v projektu organizace Rytmus známém pod názvem Stejná šance získala ve Středočeském kraji několikrát ocenění. Naposledy se společně s dalšími firmami v roce 2023 umístila na 4. až 10. místě a například v roce 2018 se stala vítězem.

© 2026, Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vytvořeno v Beneš & Michl