Středočeský kraj vyslal studenty zdravotnického oboru na pomoc naší nemocnici

Studenty čtvrtých ročníků Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy Benešov vyčlenil Středočeský kraj na pomoc Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov. Pomáhat budou napříč nemocnicí a jejími odděleními.

„Jsme moc vděčni a velice děkujeme vedení Středočeského kraje za tento krok, protože nám to velmi pomůže v naší nelehké situaci, kdy přibývá pozitivních pacientů covid-19,“ uvedla hlavní sestra Mgr. Karin Kápičková, MBA. V současné době je hospitalizováno v nemocnici přes 50 pacientů s covid-19. Nemocnice již musela omezit plánovanou operativu a některé odborné ambulance.

Celkem nastoupí 26 studentů, a to nejpozději od pondělí 19. 10. 2020. Bude jim nabídnuto vykonávání pracovních činností napříč celým zařízením.  Pracovat mohou jak v denním, tak v nočním režimu, jejich hlavní pracovní náplní bude zejména hygiena, stravování či polohování pacientů. „Pro nás i pro studenty je s velkou výhodou, že k nám do nemocnice běžně docházejí na praxi, takže znají velmi dobře prostředí i kolegy,“ poznamenala Karin Kápičková.

„Moc rádi je tu uvidíme, všichni si jejich pomoci vážíme. Možná, že i tato pracovní zkušenost bude pro některé v budoucnu důvod pro setrvání v našem zařízení  po složení maturitní zkoušky,“ dodala Karin Kápičková.

Budoucí  sestry budou pracovat v benešovské nemocnici do konce nouzového stavu, tedy aktuálně do 3. listopadu 2020.