Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Policisté opět darují krev naší nemocnici

Již podruhé se letos rozhodli policisté z regionu Benešovska darovat hromadně svou krev v transfuzní stanici benešovské nemocnice. Poprvé to bylo v březnu, podruhé nyní na podzim, při druhé vlně pandemie covid-19.

Dnes (3. 11. 2020) přišlo na dvacet policistů a policistek Policie ČR a Městské policie Benešov. „Přemýšleli jsme, jak pomoci zdravotníkům a občanům v této těžké době a rozhodli jsme se darovat krev, což je jedna z mála věcí, kterou můžeme udělat,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Čermáková s tím, že druhá početně stejná skupina dobrovolných dárců krve z řad jejích kolegů přijde následující den ve středu.

„V této době je to víc než potřebné. Také veřejnost nás alespoň vnímá lidsky, a nejen jako represivní složku. Jsem také rád, že se tu vidíme s kolegy z jiných obvodů,“ řekl policista prap. Jan Malušek. Je již zkušeným dárcem, krev daruje dvacet let.

„Nám to hodně pomůže, protože dárců krve je v současné době méně. I když je méně operací, protože jsou odložené plánované výkony, tak stále krev velmi potřebujeme. V současné době jsou nedostatkové skupiny A, AB a samozřejmě 0,“ řekla vedoucí laborantka transfuzního a hematologického oddělení Jiřina Kloudová s tím, že aktuální stav krevních zásob mohou lidé vidět na webových stránkách nemocnice hospital-bn.cz v krevním barometru.

Práce na oddělení je nyní obtížnější i tím, že jsou nemocné tři zdravotní sestry a další laborantky zůstávají doma se svými dětmi. I proto například ve středu 4. 11. 2020 nebude ordinovat hematologická ambulance.

V úterý přišlo darovat celkem 39 lidí, z toho 20 policistů (6 městských strážníků), za což všem velmi děkujeme.


Pokud by chtěl někdo v souvislosti s covid-19 darovat rekonvalescentní plazmu (v benešovské nemocnici nelze), více informací se dozví zde: Info Covid Plasma Dárci