Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Akupunktura

Akupunkturní léčba je obecně vhodná v případě bolestivých stavů a akutních i chronických funkčních poruch pohybového aparátu. Dají se s ní léčit bolesti kloubů při artrózách, revmatologických onemocněních a jiných degenerativních změnách kloubů, bolesti hlavy, poúrazové stavy a bolesti páteře.

Aplikace akupunktury má vliv na celý organismus. Působí na bolest, protizánětlivě, homeostaticky, antialergicky. Má pozitivní vliv na stimulaci imunitního systému a snižování např. svalového napětí. Známé jsou i její zklidňující účinky.

Podstatou účinku akupunktury je působení na regulační systémy organismu stimulací akupunkturních bodů. Nejčastěji je takto ovlivněn nervový, endokrinní a imunitní systém s cílem obnovit hormonální, vegetativní a energetickou rovnováhu organismu.

Účinky akupunkturní léčby se obvykle dostaví nejdéle do 24 hodin po aplikaci.

K docílení dlouhodobého efektu, je dobré aplikaci opakovat – u akutních stavů několikrát týdně, při zlepšování stavu a u chronických stavů 1x týdně až 1x měsíčně.

K vyšetření není potřeb doporučení lékaře, pacient se může objednat na tel. čísle 317 756 509. Cena dle platného ceníku.