Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Známý perinatolog ocenil úroveň naší porodnice

Porodnici benešovské nemocnice navštívil ve čtvrtek 6. února 2020 krajský perinatolog Středočeského kraje Prof. MUDr. Antonín Pařízek, CSc. Známý anesteziolog a porodník Antonín Pařízek je také vedoucí lékař perinatologického centra a zástupce přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze. Současně pracuje i jako vysokoškolský pedagog a popularizátor vědy. Jeho knihy o těhotenství, porodu a dítěti patří mezi nejprodávanější tituly svého druhu v České republice.

„Pan profesor postupně objíždí všechny porodnice ve Středočeském kraji, aby se osobně seznámil s prostřením, personálem a poskytovanými službami. Bylo velmi příjemné slyšet, na jak vysoké úrovni jsou všechny porodnice a jak vysoce odborný standard péče v příjemném prostředí maminkám nabízejí. Na benešovské porodnici ocenil snahu dělat poctivou medicínu ve velmi příjemném prostředí,“ uvedla MUDr. Kateřina Hlaváčková, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

„Spolupracujeme spolu již stran transferů in utero a veškerých porodnických patologiií. Návštěva se nesla v přátelském duchu s příslibem pokračování dosavadní úspěšné spolupráce. Již se těšíme a je nám ctí, že naše porodnice bude s ostatními prezentována na perinatologickém kongresu v dubnu 2020,“ dodala primářka Kateřina Hlaváčková.

V benešovské porodnici se ročně narodí více než 1000 miminek. Před sedmi lety otevřelo oddělení tři nově zrekonstruované porodní boxy s moderním lůžkem pro ošetření novorozence po porodu za přítomnosti rodičů. V rámci nadstandardních služeb provádí 4D ultrazvuk a od loňského května nabízí těhotným prvotrimestrální screening, díky němuž lze unikátní metodou zjistit rizika postižení plodu genetickými chorobami.