Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

V nemocnici se vybralo přes 100 vysloužilých mobilů pro Jedličkův ústav

V červnu loňského roku se Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov připojila k charitativnímu sběrnému projektu Remobil na podporu Jedličkova ústavu a škol, jehož cílem je prostřednictvím sběru vysloužilých a nepotřebných mobilních telefonů, baterií, mp3 přehrávačů, nabíječek, sluchátek a další drobné elektroniky ulehčit životnímu prostředí, napomoci zaměstnávání lidí s hendikepem a finančně podpořit aktivity Jedličkova ústavu.

Sběrné boxy na staré mobily a drobnou elektroniku byly umístěny v chirurgickém pavilonu, gynekologickém pavilonu, na pokladně nemocnice a v nemocniční jídelně. Celkem se podařilo díky zaměstnancům a návštěvníkům nemocnice sebrat 146 vysloužilých mobilních telefonů a celou řadu baterií, sluchátek a nabíječek.

„Každý telefon vybraný v rámci projektu Remobil představuje částku 10 Kč pro Jedličkův ústav a recyklace mobilních telefonů navíc šetří životní prostředí. Jsem proto rád, že se v naší nemocnici podařilo za cca půl roku nasbírat tolik mobilů. Náš původní cíl byl 100 ks telefonů do konce roku a jsem mile rád, že se podařilo tento stanovený počet překročit. Proto moc děkuji všem, co se do sbírky zapojili,“ uvedl MUDr. Roman Mrva, ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Demontáž mobilů a příslušenství z projektu Remobil představuje také práci a výdělek pro hendikepované zaměstnance odborných firem, které se recyklaci věnují. Recyklací mobilních telefonů lze docílit i úspory nerostných surovin a zároveň omezit vypouštění škodlivých emisí do ovzduší či kontaminaci pitné vody. Jen pro představu recyklace 100 Ks mobilních telefonů znamená 16 hodin práce pro hendikepované, úsporu 967 km najetých průměrným osobním automobilem, 2 990 litrů pitné vody a 159 kg ekv. CO2, které nebude vypuštěno do ovzduší.

Benešovská nemocnice bude ve sběru telefonů pro projekt Remobil pokračovat. Sběrný box pro všechny zájemce, kteří chtějí svým starým telefonem či drobnou elektronikou přispět na Jedličkův ústav a ulehčit životnímu prostředí, bude nadále umístěn na pokladně nemocnice.