Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Tatínek může být nově přítomen i u porodu prováděným císařským řezem

Rodičky v benešovské porodnici mohou mít u porodu od července jako doprovod svého partnera i u císařského řezu. Dosud nebyla tato eventualita možná.

„V poslední době si stále více maminek přeje mít svého partnera přímo u porodu, a to i císařským řezem. Ptají se na tuto možnost, a proto jsme vyšli vstříc. Pro některé maminky je přítomnost partnera psychickou oporou, dodává jim pocit jistoty, ale také odvádí jejich pozornost,“ uvedla primářka gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Kateřina Hlaváčková.

Kvůli všem covidovým restrikcím za poslední dva roky došlo k realizaci až nyní. „Tatínek musí hlavně chtít a cítit se na to. Musí vědět, že v takových situacích nemá například sklon k omdlévání, převlékne se do jednorázového oblečení a personál novorozeneckého oddělení ho odvede na operační sál, kde bude pak v spolu s maminkou její oporou do vybavení novorozence,“ řekla MUDr. Kateřina Hlaváčková.

Tatínek bude přítomný při bondingu – „klokánkování“ (přikládání miminka na nahý hrudník a tím vytváření pouta s novorozencem) jak na operačním sále, tak poté bude pokračovat v bondingu i na oddělení šestinedělí, kam ho odvede personál novorozeneckého oddělení, než přijede maminka kompletně ošetřená z operačního sálu.

Nemocnice také letos nově nabízí možnost přítomnosti otce a duly u porodu současně, či přespání otce na jednolůžkovém nadstandardním pokoji za poplatek dle ceníku.

https://www.hospital-bn.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/porodnice/