Otevřeli jsme první dvě zrekonstruovaná oddělení v budově interny

Nově zrekonstruované Interní ambulance a Endoskopické centrum slavnostně otevřela 24. 4. 2019 Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje. Nacházejí se ve spodní části interního pavilonu, který je jedním z nejstarších, a téměř celý projde rekonstrukcí. Modernizace objektu přinese pacientům a personálu komfort a odpovídající pracovní prostředí.

„Jde o jednu z největších letošních investic do nemocnic spravovaných Středočeským krajem. Interní pavilon si o ni však už říkal. Kraj bude i nadále přispívat na rekonstrukce a vybavení nemocnic, protože každá pomoc, která v důsledku zachrání lidský život nebo přispěje ke zlepšení zdravotního stavu pacienta, má smysl,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Je to budova, která si rekonstrukci a modernizaci zaslouží nejvíc vzhledem k ostatním pavilonům v areálu. Budova je stará více než třicet let, tedy absolutně mimo trendy. Její vybavení bylo za hranicí životnosti a neodpovídalo základním požadavkům dnešní doby,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

„Jednoznačně je naším cílem zlepšovat komfort pacientů i lékařů, a tím i kvalitu poskytované péče. Už nyní se ale pracuje na dalších projektech, a to nejen tady v Benešově, ale i v dalších oblastních nemocnicích,“ uvedl radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Pavilon má nyní v přízemí nový moderní příjem a ambulance, přívětivější jak pro pacienty, tak pro přijíždějící vozy záchranné služby. Prostředí je klimatizované a příjemné a odpovídá svou velikostí spádu pacientů z Benešovska.

Rekonstrukce suterénu, kde je Endoskopické centrum, a přízemí s ambulancemi začala už loni na podzim. Rekonstrukce ale pokračuje v dalších patrech, a to na neurologii, a dál se bude pracovat na oddělení interny. Vše by se mělo dokončit v letošním roce.

V budově se provádí kompletní rekonstrukce vody, kanalizace, elektroinstalace, ústředního vytápění, rozvodů počítačové sítě a medicinálních plynů. Pokoje pro pacienty jsou navrženy  jako dvoulůžkové nebo jednolůžkové, s klimatizací a nově vybavené vlastním sociálním zařízením. Dosud totiž bylo společné vždy pro celé patro. „Interní oddělení je pro nás velmi důležité. Je to největší lůžkové oddělení u nás, má kolem sto lůžek. Pracovalo se a pracuje se za provozu, za což patří velký dík za trpělivost a pochopení nejen pacientům, ale i personálu nemocnice,“ upozornil technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba.

Celkové náklady na rekonstrukci interního pavilonu jsou kolem 70 milionů korun, z toho většinu pokryje dotace Středočeského kraje. „Jsme velmi rádi, že náš akcionář, Středočeský kraj, poskytne finance a pomůže nám zásadním způsobem vyřešit mnoho let přesouvaný problém velké vybydlenosti této budovy. Po kompletním dokončení budeme mít moderní centrum lékařské péče pro pacienty z celého našeho regionu,“ dodal MUDr. Roman Mrva.

Rekonstrukce navazuje na již provedenou modernizaci dětského oddělení umístěného v pátém patře pavilonu z roku 2017.