Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Nemocniční festival vynesl přes 50 tisíc korun

Šestý ročník festivalu OPEN DOOR HOSPITAL and FERDINAND FEST, který se konal v sobotu 1. června 2019 v areálu pivovaru Ferdinand v Benešově, přinesl výjimečný úspěch. Sešli se na něm především lidé, kteří chtějí pomáhat. Nemocnice Rudolfa a Stefanie pořádá tento festival každoročně jako benefiční záležitost a letos se vybrala díky dárcům – návštěvníkům festivalu, rekordní částka – přes 50 tisíc korun. Výtěžek tentokrát poputuje na oddělení ORL benešovské nemocnice.

Dopoledne do pivovaru mířily desítky lidí, aby si prohlédly historická vozidla, která ještě před začátkem festivalu odjížděla na plánovaný závod, jež pořádal Klub historických vozidel Benešov. Přesně v poledne odstartoval nemocniční OPEN DOOR HOSPITAL, o který byl veliký zájem, přišly se pobavit i celé rodiny. „Chodíme sem každý rok, máme nasbírané už všechny placky,“ řekla jedna z návštěvnic festivalu. Vstup byl zdarma, ale právě tím, že  lidé mohli dobrovolně přispět na nemocnici, tentokrát oddělení ORL, získali navíc „placku“ festivalu – odznáček. Minimální příspěvek za odznáček byl 50 korun, ale mnoho lidí darovalo větší částky, dokonce i tisícikoruny.

Nemocnici věnovaly příspěvek i některé kapely jako Blaženka či MZH, muzikanti přinesli do pokladničky několik tisíc korun. „Velice  děkujeme, jak vystupujícím kapelám, tak pořadatelům, partnerům akce a prostě všem, co se na přípravě i vlastním průběhu podíleli. Byl to už šestý ročník a za tu dobu se tu vystřídalo mnoho muzikantů či kapel a někteří se i vrací, jako například Mirek Imrich se svým Tangem. Je to pokaždé dost práce, ale stojí to za to. Lidi si poslechnou skvělou muziku a udělají něco navíc – dobrý skutek. A za to díky,“ řekl Petr Ballek, mluvčí nemocnice a organizátor projektu.

Během sobotního festivalového odpoledne se na pódiu vystřídalo celkem sedm hudebních skupin – Poprask z Odlochovic, benešovští Ruce Nohy, Luboš Pospíšil a Pája Táboříková, pražská kapela Blaženka, seskupení MZH – což jsou muzikanti a lidé, kteří se pohybují kolem skupiny Tři sestry, punková legenda Plexis a večer ukončil Miroslav Imrich a Tango se svými převleky a pyrotechnickou show.

Na festivalu nemohl chybět ani primář ORL benešovské nemocnice MUDr. Jaroslav Kraus, PH.D., LL.M., MBA. „Moc děkuji všem, kdo přispěli. Tak velkou podporu jsme ani nečekali a jsme za ni velice rádi,“ uvedl primář s tím, že ještě jednou děkuje i kapele Tři sestry. Ta mu totiž předala před týdnem před jejich  koncertem„ 34 let OPEN AIR 2019“  v Praze Braníku šek v hodnotě 25 000 korun na oddělení ORL z Nadačního fondu Tří sester.

Ještě jednou děkujeme všem kteří, přišli, a všem, kteří přispěli.  Děkujeme kapelám. Také děkujeme velice všem pořadatelům a zaměstnancům a vedení pivovaru Ferdinand. Dále partnerům akce, společnostem BDS, Linet, Promedica, Aura, MGC a QUO. S pomocí všech vznikla a proběhla  skvělá akce. Děkujeme. Těšíme se na příští OPEN DOOR HOSPITAL and Ferdinad fest 2020!

dav