Můžete udělat dobrý skutek skrze organizace, se kterými spolupracujeme

Můžete o Vánocích udělat dobrý skutek skrze organizace, se kterými nemocnice spolupracuje, děkujeme.

Kouzlo Vánoc pro každého – RUAH

V naší domácí hospicové péči RUAH se snažíme o to, aby nevyléčitelně nemocní a umírající měli možnost být na konci své životní cesty doma s rodinou a přáteli. Náš tým lékařů a zdravotníků jim pomáhá s odbornou a náročnou péčí přímo doma. Je oporou celé pečující rodině, která prožívá velmi těžké období života. Všichni si tak mohou užít společné okamžiky plné milých slov a smíření. A ne jinak je tomu o Vánocích, které vždy mají zvláštní kouzlo pro každého. Jakákoliv částka věnovaná na hospicovou péči, umožní těmto lidem prožít kvalitní závěr jejich života a mohou zažít ještě jednou kouzlo Vánoc doma.

Podpořte naši domácí péči a DARUJTE „Kouzlo Vánoc pro každého“

Děkujeme a přejeme Vám krásný adventní čas.

Hana Sochůrková
project manager
www.ruah.cz

Vánoce s Rytmusem

Dobrý den,
děkujeme za Vaši dosavadní podporu a přízeň, díky které můžeme pomáhat lidem se zdravotním postižením žít tak, jak je pro většinu z nás běžné.  Vážíme si toho!
Nyní stojíme před novou výzvou. Během covidového období se na nás stále více obraceli rodiče dětí se zdravotním postižením, kteří se po zavření škol ocitli bez podpory a s mizivou šancí skloubit péči o dítě s postižením a vlastní zaměstnání. Navíc, i když školy fungují, chybí pro tyto rodiny dostupná péče. Rodiče, vyčerpaní dlouhodobou péčí o dítě se zdravotním postižením, se mohou dostávat do sociální izolace, finančních problémů a tím se zhoršuje situace celé rodiny.
Asistence pro lidi s mentálním nebo tělesným postižením a pro lidi s duševním onemocněním poskytujeme již 18 let. Jen v roce 2020 naši asistenti pomáhali 5 644 hodin – při úklidu a udržování domácnosti, přípravě jídla a nákupech, hospodaření s penězi, cestování, jednání na úřadech, zařizování volného času, setkávání s přáteli a také asistovali klientům při zapracování v zaměstnání. Působíme v okrese Benešov, na Kolínsku a Kutnohorsku. Od ledna 2022 budeme asistence poskytovat i dětem od osmi do patnácti let. I děti s postižením chtějí žít běžný život, jako jejich vrstevníci: chodit na kroužky, poznávat svoje okolí, rozvíjet se, učit se samostatnosti.
Pojďte do toho s námi, podpořte děti s postižením, aby mohly žít běžný život!
Náš projekt na podporu asistencí najdete na platformě „Darujme“, kde můžete jednoduše přispět bankovním převodem nebo platbou online. Přispět můžete zde. Můžete poslat 300 Kč a zaplatit Lence doprovod do školy, 600 Kč a umožnit Janě, aby se s asistentkou zaposlouchala do hudby v knihovně, 900 Kč a poslat Pavla na kurz vaření, nebo 1500 Kč a zaplatit Martině počítačový kurz. Nebo můžete darovat 3 000 Kč, poslat Ríšu na celodenní výlet se spolužáky a umožnit tak jeho rodičům, aby v sobotu dodělali resty a trochu si odpočinuli. Děkujeme!
Chcete udělat dobrý skutek a potěšit jím i někoho blízkého? Darujte náš „dárkový certifikát“. Stačí, když při platbě zaškrtnete volbu „chci certifikát“ a my Vám ho zašleme elektronicky, nebo poštou. ( Bližší informace naleznete na našem webu).
Máte dotazy? Rádi Vám je zodpovíme. Pište na e-mail darcovstvi@rytmus-sc.cz nebo volejte 608 469 870 naší koordinátorce péče o dárce Zuzaně Klímové Vaňkové.

Děkujeme za podporu,
Mgr. Pavla Fleischhansová, ředitelka Rytmus Střední Čechy
Mgr. Zuzana Klímová Vaňková, koordinátorka péče o dárce

P.S. Možná si dáte pod stromeček cestu do Paříže, Katka potřebuje doprovod na cestu do školy! I děti s mentálním postižením a duševním onemocněním chtějí ŽÍT SVŮJ BĚŽNÝ ŽIVOT. Potřebují k tomu (jen) vhodnou podporu. Zvyšte jejich šance na běžný život.