Kapka naděje darovala nemocnici desítky respirátorů

Nadační fond Kapka naděje už několik let neodmyslitelně patří k velkým podporovatelům Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. V minulosti pořídil na dětské oddělení několik přístrojů a vybavení a na benešovskou nemocnici Kapka naděje nezapomněla ani v době pandemie. Nemocnici poslala 200 respirátorů.

Ochranné pomůcky si rozdělilo dětské oddělení a oddělení ORL, kde se také léčí dětští pacienti. „Moc děkujeme, každá pomoc je vítána, ochranných prostředků není nikdy dost. Každá pomůcka má svou životnost, počet pacientů se zvyšuje, a tím i spotřeba roušek a respirátorů. Ke každému musíme přistupovat jako k nemocnému, tedy musíme se chránit,“ uvedl primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku MUDr. Jaroslav Kraus, Ph.D., LL.M., MBA.

„Kapce naděje moc děkujeme, roušky se určitě hodí. Spolupracujeme spolu už několik let, jsme rádi, že poslali pomoc i na naše oddělení,“ řekl primář dětského oddělení MUDr. Michael Richter. Respirátory předal primářům mluvčí a nemocniční ombudsman Petr Ballek.

Nadační fond Kapka naděje na boj s koronavirem investoval téměř 10 milionů korun a začátkem dubna spustil sbírku #VLNANADEJE, ve které se podařilo získat téměř 6 milionů korun. Sbírka pokračuje dál s posláním pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem a distribuovat potřebné přístroje a ochranné pomůcky do nemocnic po celé České republice.