Hospitalizované děti dostaly od Doktora Klauna pohádkové knížky

Dětské oddělení benešovské nemocnice dostalo 100 kusů pohádkových knížek díky spolupráci nadace Chance4Children a jejího projektu Doktor Klaun, který nemocnici pravidelně navštěvuje. „Pohádky k dočmárání“ autorka Martina Pupcsiková pokřtila koncem ledna v Kladně a benešovská nemocnice je první, kterým své knihy darovala. Výtisky začali Dr. Klauni rozdávat malým pacientům 6. února 2020.

Tato kniha není obyčejnou knihou. Autorka Martina je napsala pro své děti, jsou zábavné i poučné, a všechny ilustrace malovaly hospitalizované děti a žáci v různých školách. „Pohádky i obrázky jsou úžasné. Z velké části pohádky dotvářely děti samy, když je Martina psala a průběžně četla v nemocnicích nebo na školách,“ řekl Dr. Klaun Rafal. A ještě jednu zajímavost pohádky mají – na konci každého příběhu je ponechaná volná stránka, na kterou si čtenář může cokoliv domalovat, a tak dotvoří příběh sám.

V knize je pětadvacet pohádek na témata, která děti zajímají, jako jsou strach, zlomyslnost či nepořádek v pokojíčku. „Pohádky k dočmárání jsou jiné než klasické pohádky, jsou v nich příběhy o tom, co současné děti řeší. Jsou úžasné tím, že si do nich děti po předčtení mohou nakreslit svůj obrázek. Všem, kteří se na knížce podíleli, i těm, kteří je dětem do nemocnice přivezli, děkujeme,“ uvedla Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení.

„Za knížky moc děkujeme. Na oddělení vidíme, jak má většina dětí na nočním stolku mobil a jen málokteré knížku. A do této knížky si děti mohou navíc malovat a čmárat, což by je mohlo aspoň na chvíli od mobilu odtrhnout,“ doplnil primář dětského oddělení Michael Richter.