Do čekáren jsme rozmístili bezdotykové dezinfektory

Dezinfikujte si ruce, vyzývá naše nemocnice nejen pacienty. Pro personál to je samozřejmostí.

Správné mytí rukou a jejich hygienická dezinfekce je jedním z nejsnazších preventivních způsobů, jak se vyhnout přenosu infekčních onemocnění. Proto nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov nově nainstalovala do čekáren a na chodby svých pavilonů desítky bezdotykových dezinfekčních zařízení, a vyzývá návštěvníky a pacienty, aby se nebáli je použít. Zejména v období chřipek je hygiena rukou a jejich následná dezinfekce velmi důležitá.

„Ruce jsou jedním z nejčastějších přenašečů patogenů infekčních onemocnění. Dezinfektory jsou tak jednoduché řešení, jak se jich zbavit a tím zabránit dalšímu šíření. Když pacient, návštěva nebo doprovod vstoupí do nemocnice a použije bezdotykovou dezinfekci, je velká pravděpodobnost, že tak předejde přenosu infekčního onemocnění. Proto doporučujeme používat dezinfekci rukou všem návštěvníkům i pacientům v zařízení. Tyto infekce mohou způsobit zdravotní komplikace u pacientů, za kterým návštěva přijde,“ upozornila hlavní sestra Mgr. Karin Kápičková, MBA, která nákup dezinfektorů iniciovala. S jejich rozmisťováním se začalo již koncem loňského roku.

„Je to trend dnešní doby, zvlášť v nemocnicích, ale také na letištích, dokonce i v některých supermarketech. Na pokojích jsme dezinfektory již samozřejmě měli, nyní jsme je rozšířili do chodeb a čekáren v nemocnici a budeme v tom nadále pokračovat,“ dodala Mgr. Karin Kápičková, MBA s tím, že dezinfekce rukou je pro personál již dávno rutinní záležitostí.

Každý dezinfektor je vybaven obrazovým návodem, jak dezinfikovat ruce. Pokud si ruce vydezinfikujeme, necháme dezinfekční prostředek zaschnou, v žádném případě ruce neotíráme do sucha.

Velmi poučné a zajímavé video natočené na téma hygieny rukou si můžete prohlédnout zde: https://www.facebook.com/BBraunCZ/videos/1590923454339602/?v=1590923454339602