Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Nemocnice může díky rozhodnutí krajské rady vybudovat zázemí pro budoucí zaměstnance

Bezplatnou výpůjčku dvou objektů s čísly popisnými 761 a 2046 spolu s dalším pozemkem o výměře 288 m², kde dříve působila Krajská správa a údržba silnic, umožnili ve prospěch nemocnice Rudolfa a Stefanie na svém pondělním jednání středočeští radní. „Benešovská nemocnice může v budoucnu tyto budovy využít plně pro své potřeby. Po rekonstrukci budou sloužit jako ubytování pro zaměstnance. Jsem velmi ráda, že se našla koaliční shoda pro tento podpůrný krok, který umožní nemocnici poskytnout kvalitní zázemí pro potenciální uchazeče o zaměstnání v tomto zdravotnickém zařízení, a že byl návrh jednomyslně podpořen,“ komentovala rozhodnutí krajské rady hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Výpůjčka objektů a souvisejících pozemků byla nemocnici schválena na dobu šesti měsíců s možností automatické prolongace po šesti měsících. Ředitel nemocnice MUDr. Roman Mrva rozhodnutí krajských radních přivítal s tím, že nemocnice se bude chtít do rekonstrukce budov pustit co nejdříve.

„Dlouhou dobu jsme měli snahu zajistit ubytování pro naše zaměstnance, ale nedařilo se to. Proto nám tato výpůjčka a přebudování nemovitostí na ubytování pomůže přitáhnout klíčové zaměstnance, anebo ho využijí zájemkyně o práci zdravotních sester z programu Ukrajina,“ řekl MUDr. Roman Mrva. Jakmile to bude možné, vyjasníme, kolik peněz si rekonstrukce objektů vyžádá finančních prostředků. „Rádi bychom, aby se s rekonstrukcí začalo zjara příštího roku,“ dodal MUDr. Roman Mrva.