Nemocnice je na onemocnění COVID-19 připravena

Vážení pacienti, Benešáci,

ubezpečuji Vás, že benešovská nemocnice je na případný příjem SARS-CoV-2 pacientů a současně na poskytování běžné péče připravena.

Režim stávajícího krizového řízení odpovídá tomu, že informace z provozu nemocnice sděluji a budu nadále po celou dobu pandemie sdělovat pouze já, stejně jako tomu bylo u kyberútoku.

Provoz nemocnice je nastaven  nejen podle  vládního nařízení ,ale především podle nejlepšího svědomí zdravotníků, navíc za maximálního respektování hygienicko-epidemiologických norem, doporučení a aktuálních zkušeností z míst, kde již epidemie propukla se všemi následky ve zdravotnickém prostředí.

Pracujeme všichni tak, abychom mohli bezpečně ošetřit všechny akutní příchozí, ať SARS-CoV-2 pozitivní, karanténní, či negativní pacienty. Tito pacienti se, pokud je to jen trochu možné, v provozu vždy míjejí.

Zdravotníci jsou připraveni v dostatečném počtu a optimálním rozložení podle očekávaných potřeb jednotlivých odborností poskytovat péči do jejich fyzického vyčerpání či do případného nedostatku potřebného materiálu a ochranných pomůcek.

Ochrana zdraví personálu nemocnice musí být  a bude vždy na prvním místě.

Respirátory FFP 2 máme, respirátorů FFP 3 máme velmi omezené množství, podobně jako celá Evropa. Zde s napětím očekáváme vývoj situace a doporučení expertů jak postupovat v případě jejich dlouhodobého nedostatku.  Tyto respirátory smí nakupovat pouze stát ,který je bude následně přerozdělovat. Snad je jejich v nějaké dodávce na cestě z Holandska do ČR uspokojivé množství.

V režimu krizového řízení Vám nebudu popisovat provozní detaily, které se pružně a z mnoha důvodů mohou měnit i během dne a některé informace nejsou ani veřejné.

Části nemocnice se zvýšeným biologickým rizikem jsou značené odpovídající normou.

Ventilovaných lůžek dlouhodobě zvládneme obsloužit v případě dostatku zdravých zdravotníků tolik, kolik  budeme mít volných ventilátorů, což je zatím deset. Musíme mít rezervy i pro operační sály a neinfekční část pacientů, kteří by ventilátor také potřebovali.

Čtyřiadvacet lůžek máme vyčleněných pro pacienty s nutnou oxygenoterapií (s možností určitého navýšení počtu podle vývoje situace), dvacet karanténních lůžek již funguje.

Věřím, že když se budeme chovat odpovědně a racionálně jako dosud, situaci zvládneme bez větších komplikací.

Děkujeme Vám za podporu, pochopení, za ušité roušky a zaměstnancům za pracovní nasazení.

Pevné zdraví!

Za tým vedení nemocnice