Magnetická rezonance - enterografie (vyšetření tenkého střeva)

Příprava:

• příprava vyprázdněním: 3 dny před vyšetřením vysadit potraviny s tuhými zbytky (slupky, semínka, zrnka). Den před vyšetřením lehká snídaně, oběd – jen vývar. V průběhu odpoledne příprava Fortransem dle návodu. K vyprazdňování dochází zejména během prvních 2 hodin po vypití Fortransu či jiného přípravku k vyprázdnění. Dále již nejíst, lze pít čiré nápoje (včetně minerálních vod)
  • v den vyšetření pacient užije pravidelnou medikaci, může pít čiré nápoje
  • další příprava probíhá již na MR pracovišti: je potřeba se dostavit 1 hod. před začátkem vyšetření (tj. 1 h před časem objednávky), protože v rámci další přípravy tenkého střeva je nutné vypít roztok Manitolu 1,5 % (cukerný roztok).
  • rizikoví pacienti by měli být premedikováni Prednisonem: polyvalentní alergici a astmatici užijí 12 hod před vyšetřením 40 mg Prednisonu,
  • 6 hod před vyšetřením 20 mg Prednisonu
  • je nutno dodržet obecně platné zásady - viz MR obecné informace a MR kontraindikace

Dotazy k přípravě směřujte na MR pracoviště (tel. 317 756 429).

Potřebujete s něčím poradit?

Napište nebo zavolejte, budeme se vám věnovat.

+420 317 756 111 info@hospital-bn.cz

© 2024, Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vytvořeno v Beneš & Michl