Některá oddělení se již stěhují do nové přístavby chirurgického pavilonu

23. 1. 2024

Některá oddělení se již stěhují do nového

Práce na stavbě centrálního vstupního pavilonu a přístavbě chirurgického pavilonu v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov probíhají v současné době především v interiérech. První část v přístavbě byla zkolaudována již na konci loňského roku a některá oddělení se v tomto týdnu stěhují do nových prostor.

Jednotlivé provozy se postupně spustí v novém do konce letošního února. Ukončí se tím první fáze rozsáhlého projektu.

Od 18. ledna 2024 je již v suterénu přístavby v provozu pracoviště magnetické rezonance 3T, od úterý 23. ledna se bude stěhovat do nového i oddělení lůžkové ortopedie.

V polovině února se zprovozní urologická ambulance a otevře se i nové sonografické pracoviště. Zároveň bude funkční spojovací koridor mezi pavilony chirurgie a interny, aby se mohli převážet pacienti komfortně mezi oběma budovami.

V poslední fázi v únoru se zprovozní nejen urgentní příjem – Emergency, ale i nové ortopedické ambulance.

Zároveň se probourají zdi mezi novou přístavbou a původním chirurgickým pavilonem. Tím vzniknou dvě chodby a obě části se propojí - přízemí chirurgického pavilonu se zprůchodní s urgentním příjmem.

I nadále pokračují stavební práce na druhé i třetí fázi velkého projektu. Jsou to další patra přístavby, kde bude ve druhé fázi otevřeno nové chirurgické oddělení a centrální vstupní pavilon, ve kterém bude v provozu vstupní recepce, multifunkční konferenční sál a lékařská knihovna. V konečné třetí fázi se otevře ORL se Spánkovou laboratoří.

Ihned jak to počasí dovolí, budou pokračovat zahradnické a arboristické práce v souladu s vypracovanou krajinářskou studií.

Realizace stavby začala v únoru 2022 a dokončena bude v letošním roce v září. Projekt se provádí v režimu DESIGN & BUILD. Předpokládané celkové náklady (stavba a vybavení) jsou téměř 600 milionů korun. Jedná se o jednu z největších investičních akcí Středočeského kraje v oblasti zdravotnictví za poslední roky, která je financována z úvěru Evropské investiční banky.