Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Porodnice

Aktuálně!!!

Prosíme pacientky, aby s sebou braly doprovod pouze jedné osoby na ultrazvuková a ambulantní vyšetření a do těhotenské poradny.


Nařízení ředitele, návštěvy od 1. 6. 2021Porodnická část Gynekologicko – porodnického oddělení zahrnuje komplexní prenatální péči včetně předporodních kurzů spojených s prohlídkou celého porodnického oddělení.

Porody jsou vedené dle doporučených postupů České gynekologicko-porodnické společnosti s ohledem na individualitu každé maminky. Jsme velkou nadregionální porodnicí. Počet porodů přesahuje každoročně hranici 1000. Na našem oddělení jsou standardně vedeny porody od 36tt ve spolupráci s pražskými intermediálními centry v případě nutnosti převozu in utero v nižších týdnech těhotenství.

Na porodnickém oddělení jsme otevřeli 13. dubna 2018 nové porodní boxy, které se dočkaly rekonstrukce po šestnácti letech. Naší snahou je co největší soukromí na porodním sále. Boxy jsou uzavíratelné, s vlastním sociálním zařízením a ve veselém, barevném provedení. V případě zájmu může využít vlastní aroma či muzikoterapii. Na zmírnění porodních bolestí poskytujeme

Lůžko pro novorozence

farmakoterepii, která je bezpečná pro matku i plod, aplikaci epidurální analgesie, inhalaci rajského plynu – entonox za příplatek (viz Ceník)

Součástí boxu je moderní lůžko pro ošetření novorozence po porodu za přítomnosti rodičů, tedy bez toho, aby byl novorozenec odnášen z jejich blízkosti. S tímto souvisí i maximální podpora bondingu a deseti kroků pro úspěšné kojení. Naší snahou je, aby celá rodina mohla zůstat dvě hodiny po porodu v hezkém a intimním prostředí a porod se stal i přes všechna úskalí, která mohou nastat, bezpečným a příjemným životním zážitkem.

V rámci nadstandardních služeb mohou nastávající maminky využít 4D modul, který slouží k sledování trojrozměrného obrazu uvnitř těhotné dělohy v reálném čase. Pro nastávající maminku znamená trojrozměrný obrázek plodu nesrovnatelně větší vizuální zážitek než je běžný UZ záznam. Provedení 4D + foto (viz ceník služeb). Mezi neopomenutelné součásti prenatální diagnostiky patří též provádění invazivního vyšetření – amniocentesy – odběru plodové vody, kterých provedeme cca 130 ročně.


 

Odkazy


Ke stažení