Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Porodnice

NOVINKY Z PORODNICE

  • – Obnovená předporodní setkání

Porodnice Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov obnovuje od 11. dubna 2022 krátká předporodní setkání. Prohlídka porodnice a porodních sálů je zdarma a konat se bude každých čtrnáct dní od 13 hodin. Účastníky provedou oddělením sestřičky a podají nastávajícím maminkám veškeré informace. Maximální kapacita je dvanáct osob a nutné je se předem objednat na telefonním čísle 317 756 323. Sraz je v 1. patře před porodním sálem.

  • – Přespání otce na porodnici

Nastávající maminky nemusejí v porodnici zůstávat samotné bez svých partnerů. Benešovská porodnice nabízí možnost přespání otce na jednolůžkovém nadstandardním pokoji. Služba je zpoplatněna dle platného ceníku nemocnice.

Zároveň nabízí porodnice možnost přítomnosti otce a duly u porodu současně.

  • – Registrace již od 30. týdne těhotenství

Těhotné ženy se mohou registrovat k porodu v porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov již ve 30. týdnu těhotenství. Kontakt na registraci je recepce 317 756 348.

  • – Tatínek může být nově přítomen i u porodu prováděným císařským řezem

Rodičky mohou mít u porodu od července 2022 jako doprovod svého partnera i u císařského řezu. Tatínek bude přítomný při bondingu – „klokánkování“ (přikládání miminka na nahý hrudník a tím vytváření pouta s novorozencem) jak na operačním sále, tak poté bude pokračovat v bondingu i na oddělení šestinedělí, kam ho odvede personál novorozeneckého oddělení, než přijede maminka kompletně ošetřená z operačního sálu.

Samozřejmostí je dodržování aktuálních hygienických opatření jako je zakrytí dýchacích cest vhodným respirátorem či dezinfekce rukou.


Prosíme pacientky, aby s sebou braly doprovod pouze jedné osoby na ultrazvuková a ambulantní vyšetření a do těhotenské poradny.Porodnická část Gynekologicko – porodnického oddělení zahrnuje komplexní prenatální péči včetně předporodních kurzů spojených s prohlídkou celého porodnického oddělení.

Porody jsou vedené dle doporučených postupů České gynekologicko-porodnické společnosti s ohledem na individualitu každé maminky. Jsme velkou nadregionální porodnicí. Počet porodů přesahuje každoročně hranici 1000. Na našem oddělení jsou standardně vedeny porody od 36tt ve spolupráci s pražskými intermediálními centry v případě nutnosti převozu in utero v nižších týdnech těhotenství.

Na porodnickém oddělení jsme otevřeli 13. dubna 2018 nové porodní boxy, které se dočkaly rekonstrukce po šestnácti letech. Naší snahou je co největší soukromí na porodním sále. Boxy jsou uzavíratelné, s vlastním sociálním zařízením a ve veselém, barevném provedení. V případě zájmu může využít vlastní aroma či muzikoterapii. Na zmírnění porodních bolestí poskytujeme farmakoterapii, která je bezpečná pro matku i plod, aplikaci epidurální analgesie, aromaterapii a masážní oleje atd.

Součástí boxu je moderní lůžko pro ošetření novorozence po porodu za přítomnosti rodičů, tedy bez toho, aby byl novorozenec odnášen z jejich blízkosti. S tímto souvisí i maximální podpora bondingu a deseti kroků pro úspěšné kojení. Naší snahou je, aby celá rodina mohla zůstat dvě hodiny po porodu v hezkém a intimním prostředí a porod se stal i přes všechna úskalí, která mohou nastat, bezpečným a příjemným životním zážitkem.

 

V rámci nadstandardních služeb mohou nastávající maminky využít 4D modul, který slouží k sledování trojrozměrného obrazu uvnitř těhotné dělohy v reálném čase. Pro nastávající maminku znamená trojrozměrný obrázek plodu nesrovnatelně větší vizuální zážitek než je běžný UZ záznam. Provedení 4D + foto (viz ceník služeb). Mezi neopomenutelné součásti prenatální diagnostiky patří též provádění invazivního vyšetření – amniocentesy – odběru plodové vody, kterých provedeme cca 130 ročně.


Odkazy


Ke stažení