Zvýšil se zájem o antigenní testování

Vážení pacienti a klienti naší nemocnice, v současné době se enormně zvýšil zájem o antigenní testy, a to především z důvodu testování zaměstnanců celých firem. Možnosti našeho testovacího místa jsou samozřejmě omezené a tato místa jsou určena jen pro běžné testování veřejnosti, nikoliv celých firem najednou. Děkujeme za pochopení.

Je nutno si uvědomit, že mimořádné opatření MZ ČR mimo jiné říká, že mají firmy testovat také na pracovišti – a v přeneseném slova smyslu nezahlcovat odběrová místa (testování nemusí provádět jen zdravotníci).

„….že zaměstnanec podstoupil v posledních 7 dnech RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2, POC antigenní test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo na pracovišti zaměstnavatele preventivní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím testu poskytnutého mu zaměstnavatelem, není-li v čl. III stanoveno jinak, a jeho výsledek je negativní.“

Odkaz na Ministerstvo zdravotnictví ČR zde: Mimoradne-opatreni-povinne-testovani-zamestnavatele-s-ucinnosti-od-3-3-2021-do-odvolani.pdf

Dále Vás chceme upozornit, že od 16. března 2021 bude odběrové místo číslo 2, tedy dobrovolné testování veřejnosti antigenními testy, fungovat v KC Karlov Benešov, v prostorách baru Labyrint (vchod z boku hlavního vchodu KC Karlov od parkoviště Pod Brankou). Testování má spíše narůstající trend, a proto je výhodou, že se odběrové místo bude nacházet ve větších prostorách v přízemí, v okolí je také větší možnost k zaparkování vozidla. Město Benešov nám vyšlo vstříc, za což děkujeme.