Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Pozastaveny jsou plánované operace i odborné ambulance! Ošetřují se jen akutní případy – průběžně aktualizujeme!!!

OPATŘENÍ ZAVÁDĚNÁ V DŮSLEDKU PANDEMIE COVID-19 – AKTUÁLNĚ!!!:

16. 4. 2020 Přítomnost třetí osoby při porodu: Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov a.s. dle nařízení předsedy představenstva MUDr. Romana Mrvy a na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 15. 4. 2020 povoluje od 16. 4. 2020 přítomnost třetí osoby při porodu za daných podmínek nařízení MZČR a návštěvy nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Toto mimořádné patření je platné do odvolání. Nařízení ředitele 16.4.2020

Podmínky MZČR při přítomnosti třetí osoby při porodu:

 • třetí osobou je druhý rodič dítěte nebo osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti,
 • porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením,
 • bude zamezen kontakt třetí osoby s ostatními rodičkami,
 • třetí osoba se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu,
 • třetí osoba má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění COVID-19,
 • třetí osoba používá chirurgickou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných nebo látkových roušek nepostačuje).

 

26.3.2020

   

Spodní brána z ulice Máchova je uzamčena!

20.3.2020

Vážení pacienti,

všechny plánované výkony a operace (ortopedie, chirurgie, ORL, gynekologie …) stejně tak  kontroly v  ambulancích pro chronické choroby v současné době dle nařízení vlády ČR neprovádíme z důvodu uvolnění kapacity pro péči o pacienty s podezřením na onemocnění SARS – COV – 2, ale i pro bezpečnost Vaší i zdravotníků. Proto přicházejte do nemocnice pouze s neodkladnými a akutními případy (např. úrazy, krvácení, dušnost …). Nechoďte, prosíme, ani na plánované kontroly do různých ambulancí. Můžete si tam zavolat, personál Vám poradí či přímo pomůže s Vaším dotazem nebo obtíží. Absence léků se nemusíte obávat. E-recept Vám pošle lékař formou SMS, e-mailem nebo v krajním případě poštou. Vše potrvá do té doby, než všichni zvládneme pandemii SARS-CoV-2.

Děkujeme za pochopení.

Vaše NRSB 


Z preventivních důvodů proti šíření nového typu virového onemocnění SARS-COV 2 je ke dni 18. 3. 2020 vydán zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. Generální zákaz návštěv se týká i dětského oddělení, doprovodů, přítomnosti otců u porodů … Toto nařízení je platné do odvolání.

Všechna oddělení pro akutní případy fungují, včetně porodnice! 


Od pondělí 16. 3. 2020 jsou až do odvolání odloženy všechny plánované operace v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.  Omezena je také činnost všech odborných ambulancí, a to pouze na urgentní případy (život ohrožující stavy a úrazy). Pacienti, kterým pravidelně lékaři nemocničních ambulancí předepisují léky, obdrží E-recept formou SMS zprávy na dobu dvou měsíců. Cílem všech těchto opatření je zamezení shromažďování většího počtu osob na jednom místě (čekárny, chodby, rentgen …). Odložení operativy nám umožní připravit dostatečné množství volných lůžek a personálu pro případnou potřebu ošetřovat větší počet pacientů s onemocněním COVID-19.


 • Pozastaveny jsou například ambulantní rehabilitace či SONO dětských kyčlí.
 • Transfuzní stanice dárce přijímá, ale přijít mohou pouze ti objednaní, které kontaktuje personál. Pozváni budou tak, aby nedocházelo ke shlukování většího počtu dárců. V souvislosti s pandemií COVID-19 prosíme dárce krve, aby se před příchodem na transfuzní stanici seznámili s dotazníkem, který musí každý vyplnit před odběrem! Pokud byste odpověděli, že jste byli v posledních 14 dnech v kontaktu s někým, kdo pobýval zahraničí, či jste měli příznaky onemocnění (suchý kašel, dušnost, migrény atd.) museli byste být z odběru vyřazeni. Každému zároveň sestry změří teplotu. Děkujeme Checklist pro dárce krve
 • Vzhledem k situaci je omezen také provoz odběrového místa krve v nemocnici pracovní dny 6.00-14.00. Na odběrovém místě bude odebírat pacienty jedna odběrová sestřička. Prosíme pacienty o trpělivost.
 • Od 18. 3. 2020 uzavíráme ve Voticích naší odběrovou místnost kromě pondělí. Odběry bude možné provést každé pondělí od 7-9.30 hod. Děkujeme za pochopení. Tato situace platí do odvolaní.
 • Odběrový box Nemocnice Rudolfa a Stefanie v poliklinice na Malém náměstí v Benešově začne fungovat v nouzovém režimu ve všední dny od 6:00 do 12:00 hodin od pondělí 6. 4. 2020. Nové telefonní číslo: 722 576 259
 • Pokladna – je zavedeno režimové opatření na pokladně nemocnice a její provozní doba od 17.3. do 31.3.2020 je zkrácena na 6:30 – 14:00 hod.
 • Spánková laboratoř je zcela uzavřena, prosíme pacienty, kteří chtějí objednat, aby si zavolali až začátkem června.