Odběrové místo na COVID-19 v Benešově přijímá i samoplátce, cena je nově 1756 korun

Ten, komu vyšetření na onemocnění COVID-19 neindikovala krajská hygienická stanice ani praktický lékař, si může od úterý 5. 5. 2020 od 15. hodiny zaplatit test na odběrovém místě v Benešově. To se nachází v ulici Černoleská na parkovišti u krytého plaveckého bazénu.

Odběrové místo je otevřené denně od 7 do 17 hodin a cena odběru metodou RT-PCR (nejedná se o rychlotesty) je 1.756 korun. Platí se zde bezkontaktně přes platební terminál. „Ve výjimečných případech jsme umožnili samoplátcům zaplatit částku na hlavní pokladně v nemocnici. Potvrzení si pak vezmou s sebou do odběrového místa,“ uvedl MUDr. Roman Mrva, předseda představenstva Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

Na odběrovém místě je samoplátci proveden stěr z nosohltanu. Je mu vytvořena žádanka, sděleno heslo, pod kterým následně získá informace o výsledku. Výsledek bude samoplátci sdělen buď prostřednictvím zabezpečeného mailu z laboratoře do 24 hodin od příjmu vzorku, nebo lze volat na tel. 720 976 393 v pracovní dny od 8 do 14 hodin. Výsledek se dozví nejpozději do 48 až 72 hodin. Po tu dobu by měl zůstat v karanténě. Poté bude výsledkový list odeslán na adresu samoplátce. Na vyžádání je možnost zaslat i potvrzení.