Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Odběrové místo na COVID-19 u plaveckého bazénu

15. 4. 2020 AKTUÁLNĚ !!! Od čtvrtka 16. 4. 2020 je provoz na odběrovém místě nově od 7 do 17 hodin.

22. 3. 2020

Odběrové místo na COVID-19 se stěhuje k plaveckému bazénu

Odběrové místo na vyšetření vzorků na onemocnění COVID-19 zřízené na Malém náměstí v Benešově po týdnu změní své stanoviště. Z rozhodnutí předsedkyně krizového štábu Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové bude od úterý 24. března nově fungovat na parkovišti u plaveckého bazénu drive-in odběrový box, naproti sídlu Krajské hygienické stanice a stanice Hasičského záchranného sboru.

„V souvislosti s touto novou službou, testováním příchozích přímo z automobilu, bude přemístěno i stávající odběrové místo u polikliniky. U krytého plaveckého bazénu, který je nyní uzavřen, na velké parkovací ploše je již přistavena odběrová buňka s připojením na elektřinu, kde budou obě služby fungovat společně. Celý prostor bude monitorován městskou policií,“ uvedla hejtmanka a předsedkyně krizového štábu Jaroslava Pokorná Jermanová.

Odběrové místo bude otevřené jako doposud sedm dní v týdnu od 7 do 19 hodin. Je určené pouze těm, kterým vyšetření doporučili pracovníci hygienické stanice. Samozřejmostí je rouška přes nos a obličej a dodržování rozestupů dva metry od sebe.

Děkujeme firmě https://www.facebook.com/karavanycesko/ za zapůjčení karavanu. Díky tomu mají naše sestřičky pěkné zázemí!