Od soboty 12. března jsou opět povolené návštěvy

Návštěvy na lůžkových odděleních nemocnice jsou od 12. 3. 2022 povoleny denně od 13 do 16 hodin. Povoluje se návštěva maximálně 2 osob u jednoho pacienta za podmínek, že osoba:

a) absolvovala nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

b) absolvovala nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní testna přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník, nebo

c) byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží platný certifikát o provedeném očkování (po 2. dávce platnost 9 měsíců, po 3. dávce neomezeně), za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu;

d) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní,

Osoba navštěvující pacienta, která splní některou z výše uvedených podmínek, může vykonat návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor třídy FFP2 a vyšší, s výjimkou dětí do dvou let věku, které nemusí mít ochranný prostředek dýchacích cest, a s výjimkou dětí od dvou do patnácti let věku, pokud mají jiný ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének, a při dodržení dalších režimových opatření poskytovatele, a při vstupu na oddělení provede hygienickou dezinfekci rukou.

• Návštěvy na lůžkách intenzivní péče (ARO, MOJIP) mohou být upraveny v souladu s provozními řády těchto oddělení.
  • Návštěvy na izolačních (infekčních) lůžkách jsou zakázány.

Výjimka na oddělení rehabilitace – návštěvní doba je od 15:00 do 17:00 hod.

Nařízení ředitele „povolení návštěv“