Ambulance již fungují – zatím na objednání. V květnu se začne operovat

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov od 20. dubna 2020 postupně zmírňuje opatření proti koronaviru. Jako první začaly fungovat odborné i všeobecné ambulance nejen v módu pro akutní případy, ale i pro preventivní, diagnostickou, dispenzární, léčebnou, léčebně rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní péči. Tyto ambulance poskytuje nemocnice v plném rozsahu při nastavení protiepidemických opatření:

• objednávání pacientů na konkrétní dobu tak, aby nedocházelo k přítomnosti více než 3 pacientů v čekárně současně (jeden pacient přichází, jeden odchází, jeden čeká na vyšetření),
  • pro objednávání do ambulancí a poraden preferenčně používat telefonický kontakt, pokud je k dispozici, i online objednávkový systém,
  • oddělená ordinační doba pro pacienty s onemocněním COVID-19,
  • používání osobních ochranných pomůcek podle doporučení MZ, dostupná dezinfekce přípravky s virucidním účinkem
  • úprava provozu ambulance zohledňující potřebu časté dezinfekce povrchů a bezpečnou likvidaci odpadu.

I nadále se doporučuje využívat možnost vzdáleného přístupu k zajištění receptů, tedy využívat eReceptu, eNeschopenky, zajištění žádanek k laboratornímu vyšetření a umožnění telefonické konzultace s lékařem.

CO SE TÝKÁ OPERATIVY:

• Od 27. dubna 2020 může chirurgie a gynekologie zahájit i jiné než neodkladné a onkologické operace (ty byly prováděny po celou dobu nouzového stavu) – tedy plánované operace jako např. kýla, odstranění žlučníku, dělohy …
  • Ortopedické plánované operace budou zahájeny od 4. května 2020. Akutní traumatologické (po úrazech) operace omezeny nebyly ani v nouzovém stavu.
  • Sono dětských kyčlí bude ordinovat dle běžného režimu od 4. května 2020.
  • Od 4. května 2020 také může oddělení následné rehabilitace přijímat plánované pacienty k rehabilitačnímu pobytu s podmínkou provést před přijetím test na přítomnost SORS-CoV-2.
  • Oddělení ORL zatím (pravděpodobně do poloviny května 2020) pracuje jen v ambulantní formě.

PŘIJÍMÁNÍ K OPERAČNÍM VÝKONŮM:

1) V případě akutní operace nelze čekat na vyloučení infekce SARS-COV2.

2) V případě plánované operace je nutné před výkonem a tedy před plánovaným přijetím do nemocnice provést výtěr z nosohltanu na SARS-COV2 s negativním výsledkem, jinak bude výkon odložen.

I nadále je u všech příchozích změřena teplota termokamerou u vrátnice jako jediným možným vchodem do areálu nemocnice (https://www.hospital-bn.cz/novinky/teplotu-vam-u-vchodu-zmeri-termokamerou/).

Platí také zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních kromě dětského. Přítomnost třetí osoby při porodu je povolena za daných podmínek nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR viz odkaz https://www.hospital-bn.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/porodnice/.

Od 4.5.2020 bude opět normální provoz v odběrových boxech (odběry krve a moči):
Odběrový box Votice
po-pá 7,00 – 9,30