Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Péče o válečné veterány

Cílem programu zaměřeného na péči o válečné veterány je poskytnout komplexní zdravotní služby vybrané skupině lidí (válečným veteránům), a zlepšit tak zdravotní péči o dotčené osoby v lokalitě Benešov a okolí. Výhodou projektu je nejenom komplexnost nabízených služeb, ale také jejich provázanost a dostupnost.

V rámci programu jsou veteránům k dispozici 3 balíčky zdravotnických služeb (1 základní a 2 nadstavbové), které na sebe navzájem navazují. V kontextu komplexní péče je věnována pozornost především kardiovaskulárnímu systému, centrálnímu nervovému systému, pohybovému a smyslovému aparátu.

Při prvním kontaktu s nemocnicí podstoupí pacient základní vyšetření, díky kterému lékař zhodnotí zdravotní stav pacienta a doporučí další postup či vyšetření v rámci ambulantního traktu nemocnice. Pacient již při prvním kontaktu obdrží žádanky na navazující vyšetření v rámci základního balíčku a je na ně objednán.

Projekt zdravotní péče pro válečné veterány využívá již existujících zdravotních služeb vhodných pro veterány. Jedná se v podstatě o využití stávajících zdrojů a jejich nabídce v přijatelné podobě, která šetří čas lékařů i pacientů a zaručuje komfortní, komplexní a provázanou zdravotní péči.

 

Základní balíček – Přehled standardně nabízených služeb pro válečné veterány

Do základního balíčku spadají služby vnitřního lékařství, neurologie, otorinolaryngologie (ORL), rehabilitačního a očního oddělení. Součástí balíčku jsou základní vyšetření těchto oborů a ale i specializovaná vyšetření jako SONO břicha, onkologické markry, CT mozku, SONO extrakraniálních tepen, audiologické vyšetření a vyšetření glaukomu.

 

Speciální balíček – Přehled navazujících služeb

Speciální balíček nabízí pacientům základní vyšetření oborů ortopedie a chirurgie. Dále vyšetření gastrointestinálního traktu v rámci vnitřního lékařství. Součástí balíčku jsou opět speciální vyšetření doplňující diagnostiku a cévní vyšetření.

 

Doplňkový balíček – Přehled doplňkových služeb

V rámci speciálního balíčku jsou pacientům k dispozici služby sociální péče (sociální poradenství), nutriční poradny a lékárny, ve které si pacienti mohou vyzvednout předepsané léky. I zde jsou opět obsaženy i speciální služby, a stanovení jídelníčku v nutriční poradně a prodej zdravotnického materiálu a zboží, který nabízí Nemocniční lékárna.

 

Kontakt

Ordinace závodního a praktického lékaře
pavilon B, přízemí
Jana Česká – zdravotní sestra a koordinátorka péče o válečné veterány
tel.: 317 756 541
e-mail: zavodni.ordinace@hospital-bn.cz