Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Pooperační lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je základní a nejdůležitější technika, která byla vytvořena speciálně pro léčbu lymfatických a pooperačních otoků. Výrazně zrychluje schopnost mízního lymfatického systému odvádět tekutinu systémem mízních cév a uzliny z podkoží zpět do oběhu. Přispívá tak k rychlejšímu odstranění pooperačního otoku, zlepšení výživy tkání a zrychlení hojení.

S touto technikou máme vynikající letité zkušenosti, proto po provedených kosmetických chirurgických zákrocích na obličeji a krku doporučujeme našim pacientům (k dosažení toho nejlepšího funkčního i estetického výsledku zákroků) sérii 3 pooperačních manuálních lymfodrenáží u zkušených lymfoterapeutů na rehabilitačním oddělení naší nemocnice.

Efekt – princip působení lymfodrenáže

Každý chirurgický zákrok představuje narušení původní celistvosti kůže a měkkých tkání. To, jakým způsobem a s jakým výsledkem probíhá hojení těchto tkání, nezávisí pouze na kvalitě provedení chirurgického výkonu. Hojení rány je komplexní proces, který je výrazně ovlivněn fungováním dalších tělesných systémů.

Důležitou roli v hojení rány hraje stav cévního řečiště, především schopnost lymfatických cest odvádět z oblasti narušené chirurgickým zákrokem tekutinu z podkoží.

Manuální lymfodrenáž je nejšetrnějším a nejefektnějším způsobem, jak pozitivně ovlivnit funkci lymfatického systému.

Popis techniky

Pacient je po krátké instruktáži uložen v klidném prostředí do polohy na zádech. Odhaluje se pouze oblast hrdla a klíčních kostí. Ošetření předchází krátké speciální dechové cvičení, které podporuje odvádění lymfy mízním řečištěm.

Při lymfodrenáži ruka lymfoterapueta vyvíjí jen velice jemný tlak na kůži a pod ní uložené měkké tkáně. Drenáž se liší například od kosmetické masáže přesně stanoveným postupem speciálních vyprazdňovacích hmatů, kterými se uvolňují nejdříve centrální uzliny nad klíčními kostmi a dále spádové uzliny na krku, hlavě a obličeji.

Manuální lymfodrenáž neprovádíme při:
  • – akutním bakteriálním nebo virovém onemocnění
  • – zánětech kůže a měkkých tkání v oblasti krku a hlavy
  • – při nedoléčeném nádorovém onemocnění

 

Trvání ošetření:

45 minut

Cena:

dle platného ceníku

Objednání a konzultace

tel.: 317 756 509 nebo 317 756 290