Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Kosmetická lymfodrenáž

Manuální lymfatická masáž obličeje byla původně vytvořena speciálně pro léčbu lymfatických a pooperačních otoků. Výrazně zrychluje schopnost mízního lymfatického systému odvádět tekutinu a odpadní produkty látkové výměny systémem mízních cév a uzliny z podkoží zpět do oběhu. Přispívá tak ke zlepšení výživy tkání, díky zlepšené výživě získává pleť zdravější a mladší vzhled.

Tato technika ke velmi vhodná zejména po náročnějším pracovním období, zejména u lidí, kteří tráví více času v kancelářích a nemají dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Správně provedená lymfatická masáž obličeje má blahodárné účinky na pleť. Je vhodná v jakémkoli věku, při pravidelné aplikaci se pleť stává pružnější, vypnutá a svěží.S touto technikou máme vynikající zkušenosti také po provedených kosmetických chirurgických zákrocích na obličeji a krku.Vynikající efekt má u otoků víček.

Doporučujeme našim klientům k dosažení optimálního výsledku sérii 3 – 5 manuálních lymfodrenáží u zkušených lymfoterapeutů na rehabilitačním oddělení naší nemocnice.

Popis techniky

Pacient je po krátké instruktáži uložen v klidném prostředí do polohy na zádech. Odhaluje se pouze oblast hrdla a klíčních kostí. Ošetření předchází krátké speciální dechové cvičení, které podporuje odvádění lymfy mízním řečištěm.

Při lymfodrenáži ruka lymfoterapueta vyvíjí jen velice jemný tlak na kůži a pod ní uložené měkké tkáně. Drenáž se liší například od kosmetické masáže přesně stanoveným postupem speciálních vyprazdňovacích hmatů, kterými se uvolňují nejdříve centrální uzliny nad klíčními kostmi a dále spádové uzliny na krku, hlavě a obličeji.

Manuální lymfodrenáž neprovádíme při:

  • – akutním bakteriálním nebo virovém onemocnění
  • – zánětech kůže a měkkých tkání v oblasti krku a hlavy
  • – při nedoléčeném nádorovém onemocnění

 

Doba trvání ošetření:

45 min.

Cena:

dle platného ceníku

Objednání a konzultace

tel.: 317 756 509 nebo 317 756 290