Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Rinoplastika – Korekce nosu

Řešíme vrozené nebo poúrazové deformity nosu a nosní přepážky. Dle rozsahu deformity je často nutný výkon na nosních kůstkách, kdy se provádí takzvané osteotomie – protětí kostí a uvedení do správného postavení. Dále zásah v oblasti měkké části nosu, tedy křídel nosních a špičky. Někdy postačí výkon pouze v jedné části, jindy je třeba kombinace. Narovnání nosní přepážky je však pravidlem, nejen esteticky pěkný nos, ale zároveň funkční, tedy průchodný, je prioritou.

Operací lze řešit jednoznačné deformity, zmenšit nos i částečně zvětšit či doplnit chybějící část. Je ovšem nutné mít realistická očekávání ohledně výsledku.

 

Popis operace

Operace se provádí v drtivé většině v celkové anestesii. Začíná se řezem ve vestibulu nosním (při vchodu do nosní dutiny) a na obličeji tak nezůstává žádná viditelná jizva. Někdy je třeba dle rozsahu výkonu přidat zcela drobné nářezy, prakticky mikroskopické, jejichž hojení je esteticky dokonalé a s odstupem nejsou patrné. Chrupavka nosní přepážky není odstraňována jako tomu bývalo dříve, ale je plasticky upravena do správného postavení a fixována v přední části. Její odstranění totiž způsobovalo s odstupem po operaci propad hřbetu a vznik takzvaného sedlovitého nosu. Po úpravě přepážky a dále v potřebném rozsahu zevního nosu jsou zašity rány ve vchodu nosním a vloženy silikonové destičky k podpoře správného postavení. Kolem potom vkládáme lehkou nosní tamponádu, zevně sérií náplastí a sádrovou spiku nebo termoplastickou destičku.

Po operaci

Pooperačně většinou dochází k otokům měkkých tkání nosu, často i očních víček, postupně však odeznívají. Bolesti jsou tlumeny běžnými analgetiky, nebývají výrazné. Tamponáda z nosu se odstraňuje většinou 2. pooperační den, zevní dlaha se ponechává asi týden až 10 dní.

Hospitalizace je krátkodobá, asi 4 dny. Vzhledem k možným otokům a nutnosti zevní dlahy je u povolání založených na osobním kontaktu s klienty vhodná asi dvoutýdenní pracovní neschopnost.

Cena

výkon včetně anestesie a hospitalizace        8 264 Kč*
Výkony označené * jsou dle §58 zákona o DPH od DPH osvobozené  v případě, že jsou prováděny za účelem diagnostiky, léčení, vyléčení chorob nebo zdravotních poruch, prevence, ochrany a zachování zdraví dotyčné osoby. Jsou-li tyto výkony prováděny za účelem jiným bude k uvedené ceně připočítána platná DPH.

 

Objednání a konzultace

Tel.: 317 756 360 (ORL kartotéka)