Otapoplastika – Korekce odstálých ušních boltců

Plastická operace odstálých ušních boltců je prováděna rutinně u dětí i dospělých. Děti operujeme převážně v celkové anestesii, u starších dětí a dospělých lze výkon provést i v anestesii lokální. Potom je možno celou operaci zvládnout v rámci jednodenní chirurgie, u celkové anestesie je z důvodů bezpečnosti vhodná hospitalizace do druhého dne.

Úspěšnost operace je vysoká, procento recidiv, tedy znovu odstátí boltce s odstupem let, nepřesahuje 5%.

Popis operace

Vlastní operace je samozřejmě nebolestivá. Začíná se kožním řezem v rýze za uchem a částečným odstraněním kožního laloku. Poté je kůže na zadní straně boltce odpreparována a obnažena chrupavka. Pomocí speciálních nářezů je chrupavka změkčena, s výhodou užíváme shaveru. Chrupavka je poté vymodelována do požadovaného tvaru, který je fixován dlouhodobě vstřebatelnými stehy. Na závěr je zašita kůže pokračovacím plastickým stehem. Jizva je skryta za boltcem, z přední strany boltce nejsou žádné řezy.

Po operaci

Bolestivost v pooperačním období je minimální, v případě potřeby užíváme běžná analgetika. K udržení žádoucího tvaru se první dva týdny užívá kompresivní obvaz s vloženými tamponky v masti. Poté ještě asi měsíc doporučujeme užívání čelenky.

výkon v lokální anestesii                                   3 700 Kč / 1 ucho

výkon v celkové anestesii včetně hospitalizace  7 300 Kč / 1 ucho

U dětí do 10-ti let věku je výkon hrazen zdravotní pojišťovnou.

Objednání a konzultace

Tel.: 317 756 360 (ORL kartotéka)

Konzultace zdarma