Blefaroplastika – plastická operace horních a dolních víček

Chcete vypadat mladší a krásnější? Chcete se zbavit „pytlů“ pod očima? Chcete ulevit od tíhy přebytečné kůže vašich víček? Chcete, aby vaše nalíčení bylo znovu viditelné? Naše nemocnice nabízí plastickou operaci očních víček, při které odstraníme přebytečnou kůži, tuková tělíska a zbytnělý sval. Samotný výkon je nebolestivý, provádíme jej v lokální anestezii a trvá cca 60 minut.

Před operací

Operačnímu zákroku předchází konzultace, kdy lékař pacienta vyšetří, zhodnotí vhodnost zákroku a domluví spolu termín operace. Relativní kontraindikací je zvýšená krvácivost navozená terapeuticky (Anopyrin, Warfarin, atd.), kterou lékař před operací upraví. Pacient dostane písemné pokyny ohledně operace a situace před a po zákroku.

Po operaci

Po operaci odchází pacient v doprovodu!!!!!!, nesmí řídit motorové vozidlo. Má  ovázané oči kompresivním obvazem jako prevenci krvácení,vidí tedy pouze částečně. Obvaz sundává druhý den po zákroku. Týden po operaci pacient přichází k odstranění stehů. Po operaci mohou být víčka mírně oteklá, s modřinami, které během 1-2 týdnů vymizí. Doporučujeme ledovat a mazat oční mastí. V tuto dobu je vhodné se vyhnout vyšší fyzické námaze a prašnému prostředí. Komplikací může být tzv. sekundární infekce, kdy víčka zarudnou, více otečou a jsou bolestivá, proto doporučujeme si na rány tento 1. kritický týden nesahat, nemýt je, pouze ošetřovat oční mastí. Pacient si chrání oči slunečními brýlemi cca 6 týdnů po operaci. Již týden po zákroku je možné se nalíčit.

plastika horního víčka    7 500 Kč

plastika dolního víčka     10 500 Kč