Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Laserové ošetření hemeroidů

Jde o miniinvazní zákrok za pomoci laseru k řešení onemocnění hemeroidů, který se provádí ambulantně a podle rozsahu onemocnění tvá 15 až 30 minut.

Velkou výhodou tohoto ambulantního ošetření je, že pacient z ambulance odchází ihned po zákroku. A to je právě velký rozdíl od klasické operace, kdy pacient musí být po chirurgickém zákroku několik dní hospitalizován v nemocnici a následně je další 3 až 4 týdny v pracovní neschopnosti v domácím léčení.
Ambulantní zákrok laserem oproti tomu zkrátí rekonvalescenci na pouhý jeden den. Což ocení především hodně zaměstnaní lidé, podnikatelé nebo manažeři, kteří si nemohou dovolit být v pracovní neschopnosti několik dnů či týdnů doma. Na tento zákrok pacientovi stačí absolvovat jedno až dvě vyšetření předem, určí se stádium jeho onemocnění, vyloučí se jiné diagnózy a je navržen postup a termín ošetření.

Díky minimální invazivitě výkonu je možno postupně během jednoho sezení ošetřit hemorhoidální uzly po celém obvodu konečníku.

Po ošetření není nutné žádné zásadní omezení  běžných každodenních aktivit ani mimořádná dietní opatření. Výsledky laserové metody léčby hemeroidů jsou navíc srovnatelné s výsledky klasické chirurgické operace za použití skalpelu.

Pacienti se na ošetření mohou objednávat do proktologické ambulance (pavilon E, suterén) k MUDr. Špalemu na tel.: 317 756 401.