Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Zúčastnili jsme se veletrhu práce Trimed job

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se v úterý 23. listopadu 2021 prezentovala na veletrhu pracovních příležitostí pro zdravotníky Trimed Job, který se konal na 3. lékařské fakultě v Praze. Na celodenní akci se přijelo představit na dvacet vystavovatelů z celé České republiky. Cílem akce je přiblížit studentům jejich možnosti během studia a pomoci absolventům v otázkách jejich následného pracovního uplatnění.

„Je vždycky skvělé mít kontakt se studenty. Zajímali se jak o celou naší nemocnici, tak se i konkrétně dotazovali na to, jak fungují jednotlivá oddělení jako interní, chirurgické, ortopedické, gynekologie, pediatrie a další. Dále byl velký zájem o informace, jaké jim můžeme nabídnout stáže či praxe. Velmi se jim líbilo, že jsme moderní, a přitom stále nemocnice s rodinnou atmosférou. Jedním z velkých kladů považují to, že se u nás velice rychle dostanou k širokému spektru výkonů v rámci zvoleného oboru, než je tomu například ve velké fakultní nemocnici,“ uvedl Ing. Miroslav Kolanda, ředitel řízení lidských zdrojů.

Studenti se mohli také zúčastnit několika přednášek na různá témata, například nové technologie ve zdravotnictví, diskriminace žen ve zdravotnictví či postgraduální vzdělávání.